Nový rok přinese zaměstnancům zlivského Prymu o 7% vyšší mzdy

V průměru o sedm procent vzrostou od 1. ledna 2018 mzdové prostředky pro přibližně 200 zaměstnanců zlivské strojírenské společnosti Prym Consumer CZ. Ty obsahují základní měsíční mzdy a bonusy. Na podobě a obsahu nové kolektivní smlouvy se dohodli zástupci Odborového svazu KOVO s vedením firmy. Navýšení mezd se týká především dělnických profesí. Opomenuti ale nebudou ani administrativní zaměstnanci.

„Opět se nám díky solidnímu přístupu vedení společnosti a oboustranně serióznímu jednání podařilo dospět k oboustranně výhodnému kompromisu. Ten naplňuje jak požadavky zaměstnanců, tak i reálné možnosti firmy. Vedle zvýšení základních mezd byl navýšen příplatek za práci v odpolední a noční směně, současně za práci v sobotu a v neděli,“ uvedl zmocněnec Krajského sdružení Odborového svazu KOVO Jihočeského kraje Jan Švec a předseda základní organizace OS KOVO při Groz-Beckert zastupující zaměstnance Prym Consumer CZ.

„Nárůst mezd a další sjednané výhody ve formě příplatků a benefitů lze označit za nadstandardní,“ zdůraznil Švec.

Zlivský Prym Consumer CZ zvyšuje mzdy pravidelně. V letošním roce činil nárůst mzdových prostředků v průměru o pět procent. V těch bylo obsaženo navýšení základních mezd a prémií všech zaměstnanců, příplatků za práci ve dnech pracovního klidu a práci ve vícesměnných provozech. Nyní se zaměstnanci dočkají růstu mezd o dalších sedm procent.

„Významné navýšení mezd bylo možné především díky dalšímu přebírání výrob s výrazně vyšší přidanou hodnotou z německých sesterských společností do našeho závodu,“ konstatoval jednatel společnosti Prym Consumer CZ Miroslav Lácha.

Lepší odměňování zaměstnanců v provozech tradičního producenta ručních šicích jehel a špendlíků podle něho přímo souvisí s rozšiřováním výroby a novou orientací na automobilový a elektrotechnický průmysl. Vedle stabilizace svého tradičního výrobního programu nyní firma rozšiřuje výrobu právě pro odběratele z obou zmíněných, pro Prym Consumer CZ „nových“, průmyslových odvětví. Své další rozvojové plány a projekty firma řeší už nyní společně s odbory.

„Dlouhodobě jsme zaměstnancům slibovali, že s nárůstem výroby pro automobilový průmysl, budou vzrůstat i mzdy. Tento slib nyní plníme,“ poznamenal Miroslav Lácha.

Vedle pevných mezd vyplácí firma s ročním obratem ve výši přibližně čtvrt miliardy korun svým zaměstnancům měsíční prémii k základní mzdě a roční bonus či nadstandardní příplatky za odpolední a noční směny, práci přesčas a práci v riziku. Poskytuje možnost flexibilní pracovní doby pro administrativní zaměstnance, možnost čerpání náhradního volna, pět týdnů dovolené, příspěvek na závodní stravování, finanční odměny za pracovní jubilea, penzijní připojištění a řadu dalších výhod. Prym Consumer CZ mimo jiné dotuje autobusovou linku, která zaměstnance dopraví z Českých Budějovic přímo do areálu podniku na okraji Zlivi na směnu a zpět.

„Aby měli naši zaměstnanci možnost rozumného trávení dopolední přestávky, s odborovou organizací jsme se dohodli na jejím prodloužení z deseti na dvacet minut, přičemž těchto dodatečných deset minut je firmou placených,“ doplnil jednatel.

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem