2. letní olympiáda volebního obvodu 1522 „Hradec u Kadaně“

Nejenom prací je člověk živ a proto je vhodné a potřebné se čas od času věnovat i dalším aktivitám, zejména sportovním…

Mimo jiné určitě i tato v úvodu napsaná slova vedla organizátory ze ZO OS KOVO ZKL, a.s., Klášterec n.O., kterým tímto patří velká úcta a poděkování, k uspořádání 2. ročníku „Letní olympiády OS KOVO“, která se v termínu 20. 6. - 22. 6. 2014 konala v areálu kempu Hradec u Kadaně.

Celé setkání bylo zahájeno 20. 6. 2014 v odpoledních hodinách, kdy se do areálu kempu začali sjíždět účastníci olympiády. Večer následovalo neoficiální setkání a spřádaly se první taktické plány a bojové přípravy na jednotlivé sportovní disciplíny.

Druhý den 21. 6. 2014 v brzkých ranních hodinách dojeli zbylí účastníci a v 10:00 hodin byl zahájen oficiální program 2. letní olympiády OS KOVO. Následně proběhla registrace všech sportovců do jednotlivých disciplín, a to:

-          v družstvech: nohejbal a malá kopaná

-          v jednotlivcích: šipky, skákání v pytli, stolní tenis,  pétanque a střelba ze vzduchovky.

Po registraci všech sportovců a ostatních účastníků došli pořadatelé k celkovému počtu 80 (!) odborářů ze základních organizací OS KOVO z firem PRAGA Louny, SANDVIK Chomutov, VÁLCOVNY TRUB Chomutov a pořádající ZKL Klášterec nad Ohří. Opravdu početná účast, která jenom potvrzuje stoupající zájem o tuto akci a svědčí také o dobré práci organizátorů. Ve své podstatě se jedná (počtem účastníků) o jednu z největších jednorázových volnočasových aktivit OS KOVO v rámci celé České republiky! Zde je také třeba připomenout, že všichni účastníci si hradí veškeré náklady, spojené s touto akcí, z vlastních prostředků.

Celý den pak probíhaly líté boje a sportovní klání ve všech disciplínách. Počasí bylo bezchybné, takže všichni sportovní nadšenci bojovali do „roztrhání těla a posledního dechu“. Součástí akce byl i celodenní hudební doprovod, který zpříjemňoval chvilky odpočinku mezi soutěžemi a navodil náladu na večerní hudební program, v rámci kterého byly vyhlášeny výsledky 2. letní olympiády. Pro nejúspěšnější z jednotlivých disciplín byly připravené překrásné poháry, cenné medaile a hodnotné ceny a propagační materiály, které do soutěží věnoval také OS KOVO.

Poslední den olympiády, 22. 6. 2014, vyhodnotili účastníci předcházející večer a celou olympiádu, sdělili si svoje zážitky a předali areál kempu provozovatelům. Následně proběhla rozloučení a všichni účastníci se rozjeli zpátky do svých domovů.

Gratulujeme výhercům, děkujeme všem odborářům za účast a dobrou náladu, děkujeme pořadatelům ze ZO OS KOVO ZKL Klášterec n.O. a těšíme se na další, již 3. ročník Letní olympiády!

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem