II. Minervácké cyklotoulání

První červencovou sobotu se konal již druhý ročník Minerváckého cyklotoulání, tedy vyjížďky na kolech pro zaměstnance MINERVY BOSKOVICE a jejich přátele.

Přes šedesát jezdců se vydalo zdolat trať dlouhou 35 kilometrů v okolí Boskovic. Už název napovídá, že trasa není předem vyznačená. Každý účastník obdržel mapku, a jak si s ní poradil, už bylo jen na něm. Někteří jezdci tedy zdolali mnohem více kilometrů, než byl původní plán. Hned na začátku čekalo na účastníky 300 výškových metrů, které bylo nutno zdolat. Potom už se cesta vlnila chvíli dolů, chvíli nahoru. Jelo se lesem, po poli i po silnici. Na občerstvovacích stanicích se nejen nabírali síly na další část, ale i vedla čilá společenská konverzace, která při jízdě do kopce poněkud vázla. Závěrečný sjezd do Boskovic byl odměnou za všechny ty nastoupené metry. Přes najeté kilometry navíc, pád i defekty, které se nám bohužel také nevyhnuly, jsme se všichni sešli v cíli a při závěrečném posezení panovala dobrá nálada. „Myslím, že většina z nás se sejde na startu příštího ročníku a přivítáme další nové tváře, které naláká naše vyprávění. Poděkování patří nejenom organizátorům OS KOVO MINERVA BOSKOVICE,
ale také místopředsedovi OS KOVO Tomáši Valáškovi a vedení podniku MINERVA BOSKOVICE za věnování drobných reklamních předmětů pro všechny účastníky cyklovýletu,“ popsal výlet Karel Kleveta, předseda OS KOVO MINERVA BOSKOVICE.

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem