Koordinace kolektivního vyjednávání na Vysočině

Ve dnech 3. a 4. října 2019 se konal již tradiční vzdělávací seminář RP OS KOVO Jihlava, zaměřený na koordinaci kolektivního vyjednávání podnikových kolektivních smluv na rok 2020. Akce se zúčastnilo 63 zástupců vyjednávacích týmů z 20 základních organizací Krajského sdružení OS KOVO Kraje Vysočina.

Účastníci byli seznámeni s právě probíhající kampaní Together at Work, která byla zahájena 26.  září 2019 v Bruselu pod hlavičkou IndustriAll European Trade Union a do které se OS KOVO aktivně zapojilo.

Odboráři se vzájemně informovali o svých požadavcích i aktuálním stavu vyjednávání ve svých závodech a vyjádřili podporu požadavkům pátého ročníku manifestačního mítingu ČMKOS #KonecLevnéPráce.

V rámci semináře proběhlo i další vzdělávání účastníků v rámci podpory sociálního dialogu, tentokrát na téma Odbory a důsledky intenzifikace práce. Na programu byly i informace o významu Mezinárodní organizace práce (ILO), která letos slaví 100. výročí od založení.

Školení se konalo již tradičně v prostorách rekreačního střediska ZO OS KOVO ŽĎAS Žďár nad Sázavou v Zubří u Nového Města na Moravě.

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem