Školení odborových inspektorů BOZP 10. - 11. 6. 2015

Ve dnech 10. - 11. 6. 2015 se v prostorách firmy Jihostroj a.s. ve Velešíně uskutečnilo plánované školení odborových inspektorů BOZP OS KOVO. Školení se zúčastnilo 21 zástupců ZO OS KOVO.

Lektorem školení byl specialista BOZP RP OS KOVO České Budějovice, Ing. Rudolf Tkáč, který přítomné seznámil s právy a povinnostmi odborové organizace v oblasti BOZP a s ochranou zdraví při práci. Dalšími tématy byly např. pracovní úrazy v roce 2014, postupy při šetření a odškodňování pracovních úrazů a nemocí z povolání, změny právních předpisů k 30. 4. 2015 a náměty pro KV v oblasti BOZP.

Hlavním hostem školení byl MUDr. Aleš Hejlek z Nemocnice České Budějovice, který přítomné zaujal zajímavou přednáškou týkající se nemocí z povolání.

Druhý den proběhly exkurze ve firmách Engel strojírenská, spol. s r.o., Kaplice a Jihostroj a.s., Velešín. Obě exkurze se účastníkům školení líbily.

Tímto chceme poděkovat předsedovi ZO OS KOVO při Jihostroj a.s., Bc. Jiřímu Řihoutovi, za zprostředkování prostor, kde probíhalo školení, a za zařízení vstupů do výše uvedených firem.

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem