Zasedání VO 4523 Vysočina-Jih

Po překvapivém prosincovém odstoupení zkušeného kolegy Karla Krajíčka (-předsedy ZO při THK Rhythm Automotive Czech a.s. Dačice /dříve TRW-DAS Dačice; člena Rady OS KOVO a Komise pro Stanovy OS KOVO) ze všech odborových funkcí i z firmy, zůstal Volební obvod OS KOVO 4523 "Vysočina-Jih" bez svého leadra - zástupce v Radě OS KOVO.  I z tohoto důvodu bylo zmocněncem Krajského sdružení OS KOVO Kraje Vysočina Romanem Bence na 19. ledna 2017 svoláno mimořádné zasedání tohoto VO, který kromě jižní části Kraje Vysočina (Třebíčsko) zahrnuje i kovácké organizace ze Znojemska (JM) a Dačic (JČ).  

Zástupci ZO  se již tradičně sešli ve Vranovské Vsi (okr. Znojmo), tentokrát na společném zasedání i s členy Rady KS Kraje Vysočina. Kromě běžné agendy (aktuální informace z OS KOVO, z RP Jihlava, z ostatních VO, z RROS ČMKOS...) se zejména zabývali situací v mateřských firmách a organizacích, i blížícím se VII.sjezdem OS KOVO. Podstatnou částí jednání byla i volba nového zástupce VO v Radě OS KOVO. Důvěru přítomných dostal jednomyslně kolega Josef Svoboda - předseda ZO OS KOVO ve firmě Mann+Hummel Nová Ves (viz fotogalerie). 

(Firma MANN+HUMMEL =globální dodavatel filtrů zejména pro automobilový průmysl, působí v Nové Vsi na Třebíčsku od roku 1993, ale výroba filtrů (tehdy pro traktory a nákladní auta) začala v obci už v roce 1960. Z původních 136 má nyní více než 1 350 zaměstnanců. Roční obrat českých poboček dosáhl v roce 2014 celkem 167,9 milionu eur. Ročně se zde vyrobí přes 20 milionů kusů výrobků... 

ZO OS KOVO Mann Hummel patří k těm větším organizacím v KS Vysočina (v posledních letech mezi 325-360 členy) a velmi aktivním. Udržuje dlouhodobý sociální smír - mzdový předpis je součástí PKS, sjednáno 6 týdnů dovolené,  pravidelný růst mezd o cca 3 %, prac. doba 37,5h/týdně, sociální program, nadstandardní zákonné příplatky i odstupné při ukončení prac.poměru, penzijní připojištění 2,52 % z výměru na soc. poj., věrnostní příplatky za odprac. roky, roční příspěvek 100 tis Kč na činnost odborů, prům. mzda za 2015 = 28 tis. Kč (D = 22 tis. Kč / THP = 52,6 tis. Kč)

Zasedání Volebního obvodu 4523 Vysočina-Jih 19.ledna 2017 ve Vranovské Vsi

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem