Demonstrace PROTI CHUDOBĚ v Praze

ČMKOS svolává na 8.10. 2022 na 12:05 minut na Václavské náměstí v Praze demonstraci PROTI CHUDOBĚ s podtitulem 5 minut po 12.

Vláda svým otálením nechala situaci dojít do stavu, kdy v naší zemi máme jednu z nejvyšších inflací v EU, domácnostem se propadá kupní síla a firmy ztrácí konkurenceschopnost. Na vládu opakovaně apelujeme již od jejího nástupu, aby začala situaci řešit, předkládáme ji konkrétní řešení a opatření, jak postupovat, nabízíme pomoc. Vláda dlouhé měsíce mlčí a její představitelé namísto toho, aby lidem a firmám skutečně pomohli, situaci jednoduše ignorují.

Po vládě požadujeme, aby bezodkladně přijala konkrétní účinná řešení, byť je to „pět minut po dvanácté“, a přestala přehlížet mimořádně složitou situaci rodin, zaměstnanců, důchodců, samoživitelů, stejně jako firem a podnikatelů.

V sobotu 8. října se ve 12:05 tedy sejdeme na Václavském náměstí v Praze na demonstraci Proti chudobě, abychom vládě vyslali jednoznačný vzkaz: je třeba bezodkladně konat a pomoci lidem a firmám zvládnout současnou situaci. A to není možné bez skutečně efektivních kroků vlády. Odmítáme propad reálných příjmů, propad do chudoby, nemravné marže a zneužívání situace, škrty bez jasné strategie a nesmyslné snižování příjmů veřejných rozpočtů

Proto po státu požadujeme : 

  • okamžité zavedení regulace cen základních životních potřeb a zpřísnění cenové kontroly,
  • regulaci cen potravin, energií, pohonných hmot, vody a nájemného,
  • bezodkladné vypracování protikrizového plánu, který bude mj. obsahovat prorůstová opatření,
  • přednostně zaměřit výdaje státního rozpočtu na boj proti ekonomické krizi, 
  • prosadit do daňových zákonů a dalších opatření principy, na jejichž základě se na nákladech krize budou spravedlivě podílet všichni občané ČR i firmy zde působící (nejen zaměstnanci a důchodci),
  • zavést daň z mimořádných zisků (vzniklých z důvodů jako je např. válka),
  • zachování reálné kupní síly mezd a platů minimálně na úrovni roku 2022,
  • zvýšit minimální mzdu na 18 200 Kč ještě v roce 2022.

Věříme, že společně dáme vládě a veřejnosti znát, že odbory jsou stále tady a musí se s nimi počítat. Bližší informace najdete na webových stránkách ČMKOS – www.protichudobe.cz, které budou průběžně aktualizovány. Již nyní si prostřednictvím odkazů níže můžete stáhnout letáky k akci.

Cíle a požadavky demonstrace Proti chudobě" - prezentace ke stažení zde.

Proti chudobě - plakát černý (tisk) A4, Proti chodbě - plakát červený A3, Proti chodbě - plakát červený A4

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem