Dětský den – ZO OS KOVO TŽ

Základní organizace OS KOVO Třinecké železárny připravila pro děti zaměstnanců Třineckých železáren, a. s., a dceřiných společností Dětský den, který se uskutečnil v neděli 5. června 2022 v areálu Střední odborné školy Třineckých železáren. Dětský den zahájil předseda ZO OS KOVO TŽ, Marcel Pielesz spolu s personálním ředitelem TŽ a.s, ing. Ivem Žižkou a ředitelem střední odborné školy TŽ, Mgr. Alešem Adamusem.

Dětský den byl plný her, zábavy a překvapení za krásného nedělního dopoledne. Základní organizace OS KOVO TŽ připravila pro děti bohatý sportovní a kulturní program pod záštitou Petarda production a.s. a SOŠ TŽ. Děti i rodiče shlédli vystoupení Lukáše Bezděka-akrobacii v kruhu - cyr wheel, je jediný v ČR, který Cyr Wheel propaguje a pořádá workshopy pro zájemce o tuto netradiční novocirkusovou disciplínu pod záštitou Cirkus trochu jinak. Za dětmi přijel ODBORÁŘ, OCELÁŘ HOPSALÍN a společně s dětmi v jeho bohatém programu navštívili mnoho pohádek, tančení, soutěží a kouzlení na živo. Proběhlo mnoho sportovních soutěží – střelba ze vzduchovek a luků, sumo, jízda s dálkově ovládanými autíčky na vodíkový pohon, výroba butonů a skládání velmi náročných hlavolamů, do kterých se zapojili i rodiče. Děti měly možnost navštívit stanoviště, kde probíhalo malování na tvář a tetování mezi tím proběhnout skákacím hradem. Velmi zajímavá ukázka našich studentů z SOŠ s autíčky dálkově ovládaných na vodíkový pohon, naši studenti SOŠ v této nádherné zálibě sklidili mnoho úspěchů na různých celostátních soutěžích a největší radost pro děti byla možnost si s autíčky zajezdit. Nemalou pozornost sklidil bar s nealko míchanými nápoji a výborný guláš, který si pro všechny účastníky připravili naši studenti a zaměstnanci SOŠ TŽ.

Celé nedělní dopoledne bylo doprovázeno skvělou hudbou a nádherným počasím. Za skvělé sportovní, taneční a dovednostní výkony byly naše ratolesti odměněny vysněnými drobnými dárky z rukou organizátoru. Všechny tyto aktivity se těšily velkému zájmu nejen dětí, ale i rodičů a prarodičů. V závěru dětského dne a očekávaného překvapení přijeli hasiči z TŽ a.s. s nejmodernější technikou, dále vystoupily mažoretky DDM Třinec „ROZETKY“, které zažívají vrcholnou sezónu. Po vítězství na Mistrovství ČR, se kvalifikovaly na Mistrovství Evropy, které pořádá světová organizace MWF. Mistrovství se uskuteční od 22. do 26.6. 2022 v Chorvatsku, ve městě Zadar a budeme holkám dřžet palce.

Na úplný závěr dětského dne, jak se říká závěr patří mistrům bylo největší překvapení pro děti, ale i rodiče a prarodiče – mezi děti zavítal hokejista Jan Jaroměřský s týmu mistrů extraligy s Werkáčkem a probíhala autogramiáda spolu s focením. HC Ocelářům moc děkujeme, nejen za jejich úspěch v extralize, ale i za zpestření dnešního dětského dne. Sponzorem Dětského dne byli Třinecké železárny a.s., zdravotní pojišťovna ČPZP a SOŠ TŽ, moc děkujeme. Vedení a zaměstnancům SOŠ TŽ spolu se studenty, bychom chtěli ještě jednou touto cestou poděkovat za skvělé připravené podmínky k realizaci Dětského dne.

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem