Hlavním centrem oslav 1. máje se letos stalo Brno

Hlavním centrem oslav 1. máje se letos stalo Brno

 

Odborový svaz KOVO si stejně jako loni letos za svůj hlavní stan prvomájových oslav zvolil nádvoří hradu Špilberk. Letos poprvé ovšem organizoval oslavy ve své vlastní režii. Návštěvníky z řad odborářů i veřejnosti vítaly stany s logem odborového svazu a pestrý program pro děti i dospělé.

 

Slunečné počasí na dominantu města Brna krátce po poledni přilákalo stovky účastníků. Na pódiu se vystřídalo několik kapel, nechyběly atrakce pro děti, vystoupení tanečních skupin či ukázky práce městské policie. „Byli jsme tu už loni, čekali jsme jen na to, jestli bude pěkné počasí, a to vyšlo doslova skvěle. Takže si to tady parádně užíváme, včetně hudebních vystoupení,“ pochvalovala si událost Jana Skripalová, která se na sváteční Špilberk vypravila spolu se svými dvěma dětmi i partnerem. Oslav se osobně zúčastnil kromě jiných také předseda Odborového svazu KOVO Jaroslav Souček. „Prostřednictvím OS KOVO byla zachována osmnáctiletá tradice pořádání odborových oslav Svátku práce v Brně. Byla to důstojná akce ke spokojenosti brněnských návštěvníků a dík patří všem spoluorganizátorům, tedy kováckým funkcionářům a kolektivu spolupracovníků z Regionálního pracoviště Brno," řekl předseda kováků.

 

Dalším místem, kde se na 1. máje sešli odboráři OS KOVO i široká veřejnost byl Žďár nad Sázavou. Před tamní firmou Žďas se během oslav sešly doslova davy lidí. Rostislav Dvořák, předseda ZO OS KOVO odhadl, že se prvomájových oslav zúčastnilo odhadem přes pět tisíc lidí. „Akci považuji za velmi zdařilou, celému svátečnímu dni přálo i nádherné teplé počasí,“ shrnul průběh oslav Rostislav Dvořák, který současně poděkoval centrále OS KOVO za podporu s propagací celé akce, která letos měla ve Žďáru svou premiéru.

Fotogalerie: 

Fotogalerie 2: 

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem