Jihočeské firmy většinou zvýší tento rok mzdy o tři až šest procent

Firmy v jižních Čechách přidávají na mzdách i motivačních bonusech. Třeba budějovický Bosch zvedne mzdy o tři procenta a ještě závěrem minulého roku vyplatil mimořádnou odměnu. Některé firmy budou růst mezd řešit až zkraje roku 2021. Vyplývá to z informací, které médiím poskytli zástupci odborů a firem.

„Firmy zvyšují mzdy od Nového roku, rozpětí je mezi třemi až šesti procenty. Společnosti, které jsou ještě opatrné, budou tuto otázku řešit začátkem roku. Zatím nemám zprávy, že by někdo přidat nechtěl, spíš vyčkávají. Navyšují se i motivační bonusy pro zaměstnance," uvedla vedoucí regionálního pracoviště OS KOVO Pavlína Jirková. „Tesla Blatná přidá šest procent, krumlovský Schwan Cosmetiscs v průměru 5,5 procenta. Head Sport v Českých Budějovicích zvýší mzdy o 3,5 procenta. Písecký ERT přidává dva bonusy pro dělnické pozice, tam je to 2500 korun pro zaměstnance," upřesnila vedoucí RP.

Budějovická firma Robert Bosch ze skupiny největšího výrobce komponentů do aut, jež zaměstnává 3800 lidí, zvedne mzdy v roce 2021 o tři procenta a zároveň vyplatila koncem roku mimořádnou odměnu. „V dělnických profesích deset tisíc korun za obtížné druhé pololetí," potvrdil mluvčí Bosch Group Pavel Roman. Letošní průměrná mzda ve skupině byla 41.500 Kč.

Ve firmě Rohde & Schwarz, která ve Vimperku vyrábí komunikační a měřicí zařízení a zaměstnává přes 800 lidí, mění mzdy vždy od 1. července. Platí kolektivní smlouva uzavřená pro období 2019 až 2022, jež zaručuje pravidelný růst. Naposled stouply tarifní mzdy o šest procent, příští rok to bude podobné, jak uvedla koncem minulého roku Miloslava Hanzlíková z marketingu firmy. Průměrná mzda v závodě je kolem 36.000 Kč.

(ČTK)

 

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem