Jihočeští kováci se distancují od výroků Bohumíra Dufka

Jihočeské sdružení Odborového svazu KOVO se zcela distancuje od výroků předsedy Asociace Samostatných odborů Bohumíra Dufka, který v pořadu CNN Prima News 360° mimo jiné řekl, že polovina restaurací a hospod v Česku nevytváří přidanou hodnotu a měla by zkrachovat. Prý jde pouze o „nálevny“.

Podobné výroky ostře odmítáme. Rozdělovat podnikatele na ty, které musíme v covidové krizi podporovat a na ty, které můžeme nechat krachovat, je zcela nepřijatelné. I majitelé restaurací jsou zaměstnavateli. A na jejichž úspěchu, či neúspěchu, jsou závislé desítky tisíc rodin v celé České republice. I když to není vždy jednoduché, bere Odborový svaz KOVO zaměstnavatele jako partnery, nikoli protivníky. Naším společným zájmem jsou úspěšné firmy a spokojení zaměstnanci. Bez ohledu na jejich velikost či obor podnikání,“ konstatoval zmocněnec jihočeského sdružení OS KOVO Jan Janoušek.

Vedoucí Regionálního pracoviště OS KOVO v Českých Budějovicích Pavlína Jirková v této souvislosti připomněla, že Dufkovy výroky už veřejně odmítli také předsedové Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) a OS KOVO Josef Středula a Jaroslav Souček.

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem