Jihočeští kováci uspořádali sbírku pro kolegy z Moravy

Členové ZO OS KOVO při českobudějovické strojírenské společnosti Groz-Beckert Czech vypsali veřejnou sbírku, jejíž výtěžek rozdělí mezi své kolegy z Moravy. „Při organizování finanční pomoci úzce spolupracujeme s vedením firmy. Dle možností, a hlavně potřeb postižených kolegů na Moravě, z nichž někteří přišli o střechu nad hlavou, budeme případně hledat i další formy pomoci,“ uvedl předseda Základní organizace Odborového svazu KOVO při Groz-Beckert Czech Marek Profant.

Groz-Beckert Czech má v České republice tři výrobní závody. V Českých Budějovicích, Valašských Kloboukách a Lužicích u Hodonína zaměstnává celkem více než 1100 lidí. Zhruba 450 z nich v Lužicích. A právě tento závod poškodilo tornádo, které se přehnalo ve čtvrtek 24. června okolím Hodonína. Závod je v současné době mimo provoz, sčítá škody a připravuje plán obnovy. Tornádo ovšem ničilo i majetek zaměstnanců, z nichž většina žije buď přímo v Lužicích, nebo v dalších neméně zasažených okolních obcích.

„Živelná pohroma vyvolala vlnu solidarity jak v závodě v Českých Budějovicích, tak ve Valašských Kloboukách. Otázky zaměstnanců, jak mohou pomoci, či alespoň finančně přispět, se množily. Následně pomoc nabídli i členové základních organizací KOVO v dalších jihočeských strojírenských firmách a dokonce i kováci mimo region. Finanční sbírka je tak logickým vyústěním takto široké podpory,“ poznamenal Profant.

Pomoc zaměstnancům dorazí i z Německa, z mateřského koncernu Groz-Beckert KG. „Koncern poskytne finanční podporu na kompenzaci škod na bydlení kolegyním a kolegům, které živelní událost zasáhla nejvíce, ve výši 500 tisíc eur,“ doplnila Markéta Cábová, specialistka marketingu a komunikace společnosti Groz-Beckert Czech. Způsob rozdělení finančních prostředků je zatím v jednání.

(pp)

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem