Josef Středula předsedou ČMKOS

Hosty sjezdu prezident a premiér ČR

VI. sjezd Českomoravské konfederace odborových svazů zvolil novým předsedou svazu dosavadního předsedu Odborového svazu KOVO Josefa Středulu. Stalo se tak 25. 4. 2014 v podvečer v Praze. Josef Středula se stává nástupcem Jaroslava Zavadila, který loňského podzimu z funkce odstoupil, protože se stal poslancem české sociální demokracie. Protikandidátem Josefa  Středuly na místo předsedy byl dosavadní první místopředseda Václav Pícl, pověřený vedením ČMKOS až do volby na sjezdu.

Josef Středula zvítězil poměrem 142 hlasů ku 67. (Rozdáno bylo celkem 227 volebních lístků, 10 bylo neplatných, na 8 byli škrtnuti kandidáti oba).

Před vlastní volbou pronesl každý kandidát k delegátům sjezdu krátký projev. Videozáznam projevu vítěze volby můžete shlédnout na Facebooku Kovák zde 

Sjezd dále volil až do pozdního večera dva místopředsedy. Kandidáti byli tři: Václav Pícl - dosavadní místopředseda ČMKOS, Radka Sokolová - dosavadní místopředsedkyně ČMKOS, Vítek Samek - vedoucí právního oddělení ČMKOS.  Zvoleni byli Radka Sokolová a Vítek Samek. 

K delegátům sjezdu promluvili v pátek 25. 4. 2014 také tři bývalí předsedové odborové centrály. Všichni zastávají funkce ve vysoké politice. Richard Falbr je poslancem Evropského parlamentu, Milan Štěch předsedá Senátu a Jaroslav Zavadil se stal členem dolní komory, jak již zmíněno. 

Bernadette Ségol, generální tajemnice Evropské odborové konfederace (EOK), vystoupila na sjezd s projevem, ve kterém zdůraznila nutnost solidarity a budování sociální Evropy.

V sobotu, 26. 4. 2014 se hosty sjezdu stali premiér Bohuslav Sobotka a prezident České republiky MIloš Zeman. Ten mimo jiné ve svém projevu zdůraznil nejen význam odborů pro ochranu práv pracujících, ale i nutnost udržovat a obnovovat odborovu solidaritu. 

(Galerii fotografií ze sjezdu naleznete zde, na Internetu OSKOVO.)

Hostem sjezdu byl a vystupoval i prezident MIloš Zeman

Za společného brífnku pemiéra Bohuslava Sobotky a nového předsedy ČMKOS Josefa Středuly

 

 

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem