Kováci uctili Svátek práce i s kolegy v zahraničí

Část kováků, konkrétně kolegové z Třineckých železáren se na prvního máje vydali se svým propagačním stanem do Žiliny, na oslavy pořádané slovenskými kolegy z Konfederácie odborových zväzov Slovenskej republiky (KOZ SR) a Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS). Akce probíhala v Budatínském zámku a kromě svátku práce připomněla také sto let od vzniku Československa.

Na oslavy svátku práce v německém Bayreuthu vyrazila také delegace českých kováků. Prvomájové setkání probíhalo v tradiční místní pivnici a zúčastnilo se jej kolem dvou stovek lidí, mezi nimi také zástupci německých odborářů VER.DI, DGB či IG Metall. Německé kolegy přijel pozdravit místopředseda OS KOVO Tomáš Valášek a tři zástupci Mladých kováků. Místopředseda OS KOVO popřál v německém jazyce tamním odborářům mnoho úspěchů v boji za práva tamních pracujících.

Jedním z míst, kam se odboráři na 1. máje rovněž vypravili, byl i německý Regensburg. Modré barvy kováků tam reprezentovali vedoucí Regionálního pracoviště OS KOVO v Plzni Ivo Kužel a člen komise mladých OS KOVO ze ZO OS KOVO Rotarex Tachov Václav Dvořák. „I přes početně malé zastoupení, jsme byli jako kováci vidět nejen v průvodu, ale i při vystoupení se zdravicí před všemi účastníky mítinku odborových organizací sdružených v DGB,“ okomentoval návštěvu u kolegů v Regensburgu vedoucí RP Ivo Kužel.

 

Fotogalerie: 

Fotogalerie 2: 

Fotogalerie 3: 

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem