Meopta Přerov se zaměří na produkci s vyšší přidanou hodnotou

Špičkový výrobce přesné mechaniky a optické techniky, přerovská společnost Meopta, plánuje restrukturalizaci výroby. Zaměří se na zakázky s vyšší přidanou hodnotou, zvažuje, že část neefektivní a méně konkurenceschopné výroby přesune na východ. Jak ujistili představitelé managementu i vedení místních odborů, chystané změny nepovedou k propouštění. Přerovský podnik se naopak bude orientovat na lukrativnější zakázky, jichž má nadbytek, a má tedy zřejmý zájem o udržení kvalifikovaných zaměstnanců, jichž je v současnosti na evropském trhu práce nedostatek.

„Vedení Meopty sice uvažuje o převedení části neefektivní a nekonkurenceschopné výroby směrem na východ, ale tuto výrobu nahradí výroba produktů s vyšší přidanou hodnotou. Zájem Meopty je udržet si kvalifikované a spolehlivé zaměstnance, kteří budou schopni realizovat nové zakázky. O neustálém rozvoji firmy svědčí i mohutné investice do nových montážních superčistých prostor i do oblasti přesné mechaniky a optiky,“ přiblížil vize společnosti předseda ZO Odborového svazu KOVO David Olša. Management i vedení místních odborů tak jednoznačně vyvrátily obavy některých zaměstnanců, že by přesun části výroby vedl ke snižování počtu zaměstnanců.

Společnost, která má za sebou osmdesátiletou tradici, se postupně stala specialistou na optické produkty nejvyšší kvality pro průmyslové, vojenské a spotřební trhy. Působí v České republice a Spojených státech. Díky vlastnímu výzkumu a vývoji sofistikovaných technologií se její výrobky uplatňují v oblasti přesných zdravotních a vědeckých přístrojů, průzkumu vesmíru, spotřební sportovní optiky i vojenských zbraňových systémů. „Meopta je v současnosti jednou z nejrenomovanějších a nejperspektivnějších společností ve světovém měřítku,“ dodává David Olša.

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem