Na výročním setkání se bývalí zaměstnanci OS KOVO seznámili s aktualitami z odborové práce

Bývalí zaměstnanci Odborového svazu KOVO se sešli v úterý 11. prosince na svém tradičním setkání pořádaném ZO zaměstnanců OS KOVO v Domě odborových svazů na pražském Žižkově. Každoroční setkání umožňuje někdejším zaměstnancům seznámit se s nejnovějším děním v OS KOVO a pohovořit s bývalými kolegy.

Členové Výkonného vedení OS KOVO na setkání přednesli příspěvky o výsledcích hospodaření a aktuálním vývoji v oblasti kolektivního vyjednávání, růstu minimální mzdy a důchodů a zrušení karenční doby. Ve své prezentaci seznámil předseda OS KOVO Jaroslav Souček bývalé zaměstnance mimo jiné s údaji o valorizaci penzí, která od 1. ledna 2019 přinese vzrůst důchodů v průměru o 900 korun. Podle předsedy Součka relace výše důchodů k hrubé mzdě klesá. „Průměrný český penzista pobírá 12 347 korun, ale existují obrovské rozdíly mezi bohatými a chudými důchodci. Odchodem do důchodu by člověk neměl spadnout do finanční nouze, nikde ve světě to tak není,“ řekl předseda OS KOVO Jaroslav Souček

Zprávu o vývoji organizačních jednotek OS KOVO přednesl místopředseda OS KOVO Tomáš Valášek. „Do roku 2015 členská základna pouze klesala, naštěstí od roku 2015 převládl opačný trend a zájem o účast v OS KOVO se zvyšuje. Oproti loňskému roku nám přibylo více jak dva tisíce členů. Nyní je v OS KOVO více jak osmdesát tisíc aktivních platících členů, dohromady s penzisty a matkami na mateřské dovolené je nás okolo devadesáti osmi tisíc“ uvedl k vývoji členské základny místopředseda Valášek.

O posledním jednání mezi vedením Českomoravské konfederace odborových svazů a České národní banky informoval místopředseda OS KOVO Ing. Pavel Komárek. „Prognóza na příští dva roky z pohledu guvernéra ČNB je stabilní, nejsou žádné důvody ke krizi. K jednání o růstu mezd se pan guvernér ČNB vyjádřil, že se ztotožňuje s doporučením ČMKOS ohledně růstu mezd v příštím roce v rozmezí sedm až devět procent, který naše ekonomika snese bez problémů,“ řekl místopředseda Komárek.

Setkání, které se neslo v uvolněné a přátelské atmosféře, bylo zakončeno pohoštěním a každý z bývalých zaměstnanců obdržel upomínkový dárek. Členové Výkonného vedení OS KOVO popřáli všem zúčastněným pevné zdraví a mnoho úspěchů v novém roce a se svými někdejšími kolegy se rozloučili slavnostním přípitkem.

Fotogalerie: 

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem