Odbory v RUKO CZ Präzisionswerkzeuge s.r.o. vyhlašují stávkovou pohotovost

Základní organizace OS KOVO, TAJMAC-ZPS, a.s., Třída 3. května 1180, 764 87 Zlín, Malenovice působící v kyjovské společnosti RUKO CZ Präzisionswerkzeuge s.r.o. vyhlašuje od pondělí 1. listopadu 14:00 hodin neomezenou stávkovou pohotovost. Vyhlášení pohotovosti je reakcí na rozhodnutí vlastníka zrušit do konce roku část výroby v Kyjově a v první polovině příštího roku převést její zbytek do některého ze svých závodů v Německu. Protest má podporu více než 90 procent všech zaměstnanců.

„Postup zaměstnavatele a jeho zakladatele - obchodní společnosti RUKO GmbH Präzisionswerkzeuge s registrovaným sídlem ve Spolkové republice Německo - při ukončování činnosti v jeho pobočce v Kyjově považujeme za nepřijatelný. Pokud vedení společnosti nezmění svůj přístup, je odborová organizace připravena vyhlásit a organizovat ve společnosti RUKO CZ Präzisionswerkzeuge s.r.o. stávku,“ uvedli k protestu zástupci zaměstnanců.

Firma se zaměřuje na výrobu vybrušovaných vrtáků z kvalitní rychlořezné oceli a CNC soustružení a frézování. Odbory požadují, aby zaměstnavatel v souvislosti se svým rozhodnutím převést tuto tradiční moravskou výrobu do zahraničí, kompenzoval zaměstnancům náhlou ztrátu pracovních míst přiměřeným odstupným v závislosti na odpracovaných letech. Návrh předložený odbory však zaměstnavatel odmítl. Zrušením výroby v Kyjově přijde o práci přibližně 60 zaměstnanců.

 

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem