OS KOVO chce iniciovat odebrání licencí nekorektním zaměstnaneckým agenturám

Odborový svaz KOVO bude v nejbližší době iniciovat odebrání licencí některým nekorektním zaměstnavatelským agenturám. Tato informace zazněla na tiskové konferenci OS KOVO 15. 10. 2014 v Českých Budějovicích.

Tisková konference v Českých Budějovicích byla uspořádána v rámci jednání předsednictva OS KOVO, které se konalo ve dnech 14. až 15. 10. 2014 v této jihočeské metropoli, v areálu Domu kultury Metropol. Předsednictvo využilo této příležitosti, aby zejména regionální tisk byl seznámen s působností svazu na celostátní úrovni i v kraji. Jde o součást dlouhodobé snahy akcentovat informační práci v regionech.

Konference se zúčastnili za OS KOVO místopředsedové svazu Jiří Marek, Jaromír Endlicher a Jaroslav Souček. Objasňovali zde novinářům mj. názory svazu na problematiku růstu mezd v ČR, minimální mzdu v ČR, působení personálních agentur a obhajobu práv tzv. agenturních zaměstnanců.

Na českém trhu práce existuje na 1650 personálních agentur, které mají licenci ministerstva práce a sociálních věcí na tuto činnost. Mnohé z nich se chovají nekorektně vůči svým zaměstnancům i vůči státu. "Agenturní zaměstnávání v našich poměrech považujeme za rizikové vzhledem k tomu, že sociální jistoty v této formě zaměstnávání jsou velmi omezené. Po člověku je vyžadována maximální flexibilita a ne vždy je za to odměněn adekvátně tak, jak předpokládá zákon, to znamená obdob nějako jsou odměňováni kmenoví zaměstnanci uživatelské firmy," vysvětlil na tikové konferenci přítomným novinářům mj. místopředseda OS KOVO J. Souček.

Agenturní zaměstnávání má legislativní rámec v zákoně o zaměstnanosti a v zákoníku práce. Zatímco v Česku působí podle Součka na zhruba pětimilionovém trhu práce 1650 subjektů, v Polsku, kde je trh více než třikrát větší, je personálních agentur 18 a stačí.

Na fotografii v hlavičce článku: Tiskové konference v českých Budějovicích se zúčastnili i místopředsedové OS KOVO Jaromír Endlicher a Jiří Marek (vpravo)

Celý článek o tiskové konferenci i o jednání předsednictva OS KOVO v Českých Budějovicích naleznete v časopisu Kovák číslo 18/2014 zde:  Kovák 18/2014

Místopředseda OS KOVO Jaroslav Souček

odpovídal na dotazy Jihočeské televize

 

 

 

                                                                                                       

     

Pozornosti novinářů neušel a na jejich dotazy

odpovídal i zmocněnec Jihočeského kraje Jan Švec

 

 

 

 

 

 

 

O tiskovou konference projevila mj. zájem i Jihočeská televize. Video šot z vysílání naleznete zde 

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem