Oslavy 1. Máje

1. máj jsme slavili v Brně, Žďáru nad Sázavou i v Bayreuthu. Nádvoří hradu Špilberk se v režii Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) a za spolupráce Odborového svazu KOVO proměnilo 1. května ve scénu pod otevřeným nebem, na které vystoupily sólisté BROLNu, skupina Goblin a další hudební soubory.

Početné publikum mohlo obdivovat produkci taneční skupiny Honky Tonk, ukázku činnosti Městské Policie Brno, nebo navštívit propagační stánky středních škol. Zájemci o odborovou činnost získali informace u stanů OS KOVO nebo ČMKOS. Kovácké odbory v Brně reprezentovali zástupci OS KOVO v čele s předsedou OS KOVO Jaroslavem Součkem. Oslav se zúčastnil také předseda ČMKOS Josef Středula. „Moc bych vám přál, abyste 1. máj vždy slavili s úctou k tomu, co se nám podařilo. Abyste vždy pomáhali těm, co chtějí udělat něco lepšího a příjemnějšího pro nás zaměstnance, a abyste věděli, že bez odborů by bohužel situace lepší nebyla,“ uvedl ve svém projevu předseda Středula.

Ve Žďáru nad Sázavou uspořádali kováci u příležitosti prvomájových oslav tradiční den otevřených dveří ve strojírenském podniku ŽĎAS. Podle specialisty RP OS KOVO Jihlava Jiřího Čermáka této jedinečné příležitosti využilo 4293 návštěvníků. Na oslavách nechyběl ani stan OS KOVO s propagačními předměty, o které byl velký zájem.

Městem kráčel prvomájový průvod

Na prvomájových oslavách u našich německých kolegů v Bayreuthu reprezentoval OS KOVO jeho místopředseda Tomáš Valášek společně se zástupci z centrály OS KOVO, z regionálního pracoviště pro Plzeň a Karlovy Vary a mladých kováků. Po více než deseti letech uspořádala německá odborová konfederace DGB prvomájový průvod městem, kterého se zúčastnilo přes 100 lidí. Oslavy organizované DGB dále pokračovaly v pivnici „Herzogkeller“ hudebním programem a vystoupením řečníků. „Je mi velkou ctí, že zde mohu být. Posledních devět let se OS KOVO pravidelně účastní jako host oslav 1. máje v Bavorsku, abychom tím vyjádřili naši solidaritu.Tato dlouhodobá spolupráce s bavorskými kolegy ukazuje naši sílu a jednotu,“ zdůraznil místopředseda Valášek význam vzájemné spolupráce.

 

Fotogalerie: 

fotografoval Tomáš Valášek

Fotogalerie 2: 

fotografoval Zdeněk Konrád, Jiří Grim, Miloš Albrecht

Fotogalerie 3: 

fotografoval Jiří Čermák

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem