Podpora stávkujících kolegů z NEXEN TIRE a poděkování předsedy OS KOVO

Vážené kolegyně/kolegové, 
v souvislosti se situací ve společnosti Nexen Tire, v níž jak víte došlo v úterý 31. ledna k vyhlášení stávky, považuji za svou povinnost poděkovat Vám za podporu stávkujících. Věřte, že Vaše podpora má pro stávkující obrovskou cenu. Byl jsem překvapen, kolik jednotlivců i organizací, z České republiky i z jiných zemí, dalo najevo své sympatie protestujícím zaměstnancům Nexenu. S každým takovýmto projevem solidarity vzrůstají šance, že se podaří dospět k úspěšné dohodě a stávka spiní svůj účel. 
Děkuji,

Roman Ďurčo 


Dlouhodobá jednání mezi odbory a managementem světového výrobce pneumatik NEXEN TIRE, která patří korejským vlastníkům, nedospěla k dohodě. Tamní Základní organizace Odborového svazu KOVO NEXEN TIRE se proto rozhodla vyhlásit neomezenou stávku. Odbory již také oznámily přesný termín, kdy se výroba v podniku zastaví. Protest byl zahájen v úterý 31. ledna v 8.00.

Stávka má jednoznačnou podporu nejen odborářů, ale i většiny ostatních zaměstnanců společnosti. O hrozbě stávky se v souvislosti s Nexenem hovoří už řadu měsíců. Od ledna loňského roku ve firmě trvá stávková pohotovost. Krizi odstartovala dlouhodobá neochota vedení sjednat s odbory přiměřenou kolektivní smlouvu. „Odborová organizace informuje, že důvodem stávky je neuzavření kolektivní smlouvy na rok 2022 a 2023 ze strany zaměstnavatele,“ píše v oficiálním zdůvodnění předseda ZO OS KOVO NEXEN TIRE Pavel Rohel. Upozornil, že zdražování cen potravin, energií a služeb v období rostoucí inflace snižuje reálné mzdy zaměstnanců.

Možnost vyhlášení stávky opakovaně konzultoval vyjednávací tým odborářů z Nexen Tire s centrálou Odborového svazu KOVO. „My i naši kolegové v Nexenu jsme se opakovaně všemi prostředky snažili takovéto situaci předejít, neboť si uvědomujeme, že stávka je vždy až nejzazší nástroj v prosazování opodstatněných práv zaměstnanců. Je pro nás tristní zjištění, že korejská nadnárodní společnost, která se chlubí rekordními prodeji a zvučným renomé, ignoruje jak opodstatněné požadavky svých tuzemských zaměstnanců, tak jejich důstojnost,“ uvedl k aktuálnímu vývoji předseda Odborového svazu KOVO Roman Ďurčo. Naposledy se nejvyšší vedení odborového svazu zabývalo situací v korejské firmě ve středu 25. ledna na jednání Předsednictva OS KOVO. To stávce v Nexenu vyjádřilo jednoznačnou podporu.

Závod v Průmyslové zóně Triangle mezi Žatcem a Louny je první, který společnost zřídila mimo Asii, zaměstnává zhruba tisíc lidí. Kapacita podniku je až 11 milionů pneumatik ročně. Nástupní mzda operátora výroby činí 22 500 korun. Stávka v Nexenu bude v novodobé historii největším protestem zaměstnanců. (jom)
 

Vyjádření podpory

Dobrý den
jsme na straně odborářů OS KOVO Nexen Tire Europe Triangle a podporujeme je ve stávce oprávněných požadavků. Přejeme jim hodně štěstí a pevné nervy.

Za ZO Social-Partner
Švarcová Marcela
předsedkyně

My OS KOVO BRUSH Plzeň,vás podporujeme ve stávce.Předeseda OS KOVO BRUSH SEM Plzeň
Miroslav Giňa
Předseda.


Dobrý den Předsedo, víme jaké je to vyjednávat s Korejskou firmou, přejeme Vám i zaměstnancům Nexin Tire,
aby Vám stávka vyšla a nebyla dlouhá a kolektivní vyjednávání dopadlo podle vašich představ.

S pozdravem ZO OS KOVO Doosan Bobcat, Předseda Jiří Hovorka

Jménem ZO OS KOVO STROJÍRNA zasílám podporu.

Rossmann Milan
předseda
ZO OS KOVO STROJÍRNA


Dobrý den.ja bych to videl uplne stejně.realná mzda klesla o 9.8%. zdražilo se téměř vse.určite to podporuji.Za ZO OS KOVO Police nad Metují Pavlovič


Dobrý den,

stávku ve firmě NEXEN TIRE podporuji,
přeji hezky den

Francisco Javier Cruz Předseda ZO OS KOVO HELLA


Odborový svaz pracovníků textilního, oděvního a kožedělného průmyslu Čech a Moravy tímto vyjadřuje plnou podporu odborářům Základní organizace Odborového svazu KOVO NEXEN TIRE ve Vašem spravedlivém boji za uzavření kolektivní smlouvy.

Chápeme, že neseriózní počínání jinak úspěšné korejské firmy, ohrožuje v době vysoké inflace sociální poměry všech zaměstnanců.

Věříme, že společně prokážete dostatečnou sílu a jednotu a uděláte vše pro to, aby stávka byla v co nejkratší době zakončena úspěchem.

Přejeme mnoho zdaru ZO OS KOVO NEXEN TIRE vedené odborovým předákem Pavlem Rohelem, v úsilí zajistit svým členům a zaměstnancům firmy důstojné mzdy.

Držíme palce a jsme s Vámi!!!

S pozdravem

Zdeněk H e l l e r

předseda OS TOK

Celý dokument v PDF


Dobrý den,

Plně podporujeme stávku ve firmě NEXEN TIRE.

Hodně štěstí.

Petriková Kamila  

předsedkyně ZO OS KOVO SCHAEFLER


Dobrý den,

ZO OS KOVO Ivep vyjadřuje podporu stávky ve firmě NEXEN TIRE.


Dobrý den,

I my ze ZO OS KOVO Karosa se připojujeme  k vašim oprávněným požadavkům a vyjadřujeme podporu odborářům i zaměstnancům v této stávce.

Držíme palce a pevné nervy.

S pozdravem

Vlasta Suchomel


Dobrý den, pane předsedo,

držíme palce a jsme na straně odborářů OS KOVO Nexen Tire Europe Triangle. Plně Vás podporujeme ve stávce oprávněných požadavků. Přejeme Vám hodně štěstí a pevné nervy. V dnešní době to není nic příjemného pro Vás všechny a budeme věřit, že vše dopadne dobře a budete mít možnost, co nejdříve dojednat výhodné podmínky pro Vás všechny.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Bc. Josef Konop

předseda ZO OS KOVO

SOU Domažlice


Zdravíme odboráře z Nexen Tire a přejeme pevné nervy ,
máte naši plnou podporu
ZO OS KOVO LETOV


Dobrý den, vážení kolegové,
ráda bych Vám za naši ZO OS KOVO DIOSS NÝŘANY vyjádřila podporu k vyhlášení stávky ve společnosti NEXEN TIRE. Pokud korejská nadnárodní firma vykazuje vysoký prodej, tak by měla odměnit své zaměstnance odpovídající Kolektivní smlouvou, protože si to za svoji práci zaslouží.
 
Držíme palce, aby Vaše požadavky vedení společnosti uznalo. Věřím, že s poporou vedení OS KOVO se Vám to podaří.
S pozdravem Kaslová S.
předsedkyně ZO OS KOVO DIOSS NÝŘANY

Dobrý den,  

Plně podporujeme odboráře OS KOVO Nexen Tire Europe Triangle ve stávce. 

Věříme, že dosáhnete svých požadavků.

Hodně zdaru a pevné nervy.

S pozdravem 
Lukáš Imre
předseda OS KOVO Bekaert Petrovice s.r.o.

Ahoj,
zasílám podporu kolegům z Nexnu
s pozdravem
          Marcel Pielesz
předseda ZO OS KOVO TŽ


Vážení kolegové s NEXEN TIRE ,

ZO OS KOVO při Schneider Electric a.s. Písek, která zastupuje rovněž zaměstnance ve společnostech s.n.o.p. cz a.s., IPECR s.r.o. cz, SMOM cz s.r.o., BaK systémy a Schneider Electric s.r.o., vám vyjadřuje podporu ve vaší stávce za oprávněné požadavky. Hodně sil a pevné nervy.

S pozdravem/Best regards

Miloš MITÁŠ
Leader of Trade Union ZO OS KOVO


Dobrý den,

za naší odborovou organizaci ZO OS KOVO-SŠT MOST
máte plnou podporu a věříme, že dosáhnete svých požadavků.
S pozdravem                                         
předseda  Raichl Václav

Dobrý den,

Tímto by jsem za naší organizaci rád podpořil kolegy, a popřál jim hodně úspěchů při vyjednávání.

Vím, že doba je zlá, zvyšující se náklady jak pro firmy ,tak pro občany, ale zaměstnavatelé musí pochopit, že i zaměstnanec má zvýšené náklady na život.

Proto podporujeme tuto stávku a snad vše dobře dopadne.

S pozdravem

Petr Paskuda

Předseda ZO KOVO DSC Třinec


Dobrý den,

Kováci ZO OS KOVO MINERVA BOSKOVICE podporují své kolegy z NEXEN TIRE v jejich snaze o uzavření kolektivní smlouvy s důstojnými podmínkami pro své zaměstnance.
A vzhledem k nemožnosti dojít k dohodě při jednání, i využitím posledního prostředku, tedy stávky. DRŽTE SE!!!
 
Karel Kleveta
předseda


Vážený pane předsedo, Vážené kolegyně, Vážení kolegové,

Odborový svaz UNIOS tímto dopisem vyslovuje podporu kolegům odborářům ze Základní organizace Odborového svazu KOVO NEXEN TIRE.

Přejeme Vám, aby stávka byla úspěšná a došlo k podpisu kolektivní smlouvy. Také Vám přejeme, aby to, co Váš zaměstnavatel uvádí na svém webu o tom, že si váží práce svých zaměstnanců a řádně ji ohodnotí, dokonce, že zaměstnancům poskytne jistotu a zázemí, se stalo pravdou.

S pozdravem

JUDr. Jitka Kocianová, v. r.

předsedkyně

Celý dokument v PDF


Vážený pane předsedo,
Odborový svaz dopravy vyslovuje podporu kolegům Základní organizace OS KOVO NEXEN TIRE.
Odboráři hájí oprávněné zájmy členů i ostatních zaměstnanců, a je naprosto nepřijatelné, aby se zaměstnavatel vyhýbal sociálnímu dialogu a řešení závažných problémů.
Bohužel, tento způsob podnikání není v České republice vůbec ojedinělý.
Tím spíše je nutné se proti takovým praktikám rázně ohradit a prosazovat oprávněné požadavky zaměstnanců.
K tomu vám přejeme ve vašem úsilí mnoho sil a vytrvalosti.
Konečný úspěch bude váš!
S úctou
Luboš Pomajbík
předseda
Odborového svazu dopravy

Celý dokument v PDF


Dobrý den,

Plně podporujeme stávku ve firmě NEXEN TIRE.

Josef Moc

předseda ZO OS KOVO SGAC Turnov(Coorstek)


Dobrý den,
Odboráři z Hlinska také chtějí vyjádřit podporu Stávky ve firmě NEXEN TIRE. V této firmě je neshoda ze strany vedení již poněkolikáté. Nám z druhého konce republiky tedy jasně ukazuje zaměstnavatel, že mu nejde vůbec o sociální smír ani o zaměstnance. Podniká na území České republiky a chová se k zaměstnancům jako otrokář.
Již dvacátým třetím rokem vykonávám funkci předsedkyně ZO v Hlinsku. JIž mnohokrát jsme byli ve stávkové pohotovosti a již několikrát krůček ke stávce. I my jsme měli několik řízení před zprostředkovatelem a museli si tvrdě vybojovat mzdový růst proti zahraničnímu vlastníkovi.
Mám jednu prosbu vůči OS KOVO. Aby si zahraniční zaměstnavatelé uvědomili, že nejsme levnou pracovní silou a jejich kolonií, musíme zvítězit. Žádám proto OS KOVO, aby finančně podpořilo Základní organizaci. Právě protože Stávka je bez finanční náhrady mzdy. Aby lidi vydrželi časově neomezenou stávku, pro nás ostatní, kteří jsme ve své zemi považováni za otroky. Chraňme si svoje zaměstnance. Pokud bude nutné i naše ZO a já osobně jsme připraveni peníze zaslat na podporu Stávky.
 
S pozdravem Alena Šírová
ZO OS KOVO ETA Hlinsko

Kolegové, zaměstnanci ve firmě NEXEN TIRE

Zajímalo by mě, jestli se manažeři NEXEN takto chovají ke svým zaměstnancům v první továrně, kterou otevřou mimo Asii, čemu čelí pracovníci v asijských továrnách.

Gratulujeme k odvaze a odhodlání vyhlásit stávku, stali jste se příkladem pro nás všechny.

My členové ZO OS KOVO SKF Chodov podporujeme vaše spravedlivé požadavky, jsme připraveni spojit síly s vašimi.

Celý dokument v PDF


Vážené kolegyně a kolegové.
Základní organizace OS KOVO působící ve výrobních závodech SIEMENS v ČR Vám tímto vyjadřují plnou podporu ve Vašem sporu se zaměstnavatelem ve věci pro Vás a Vaše zaměstnance velmi klíčové. K dohodě, která by vedla konečně k uzavření Kolektivní smlouvy.
Přejeme Vám úspěšné nalezení takových řešení, která Vámi zastupovaným zaměstnancům zajistí pracovní a mzdové podmínky, které jsou srovnatelné s pracovními a mzdovými podmínkami zaměstnanců v drtivé většině ekonomicky úspěšných firem nejenom v České republice.
S pozdravem předsedové výrobních závodů při SIEMENS v ČR:
Ladislav Maixner předseda ZO OS KOVO OEZ Letohrad
Pavel Holzknecht předseda ZO OS KOVO SIEMENS Trutnov
František Urbánek předseda ZO OS KOVO SEM Drásov
Janka Rýznarová předsedkyně 1.ZO OS KOVO Mohelnice
Petr Bačák předseda ZO OS KOVO SIEMENS Elektromotory Frenštát
Jaroslav Svoboda předseda ZO OS KOVO Energy

Celý dokument v PDF


Dobrý den,

jménem Základní organizace OS KOVO KABLO ELEKTRO  plně podporujeme stávku ve firmě NEXEN TIRE.

Hezký den

Marcel Pilař

Předseda ZO OS KOVO KABLO ELEKTRO


Vážení kolegové,

pozorně sledujeme vývoj kolektivního jednání ve společnosti Nexen Tire.

Vaše požadavky jsou podle nás zcela oprávněné.

Nástupní mzda operátora výroby ve výši 22.500,- Kč je naprosto ostudná. A zvláště dnes, kdy mnoho domácností bojuje z důvodu extrémního navyšování cen o přežití bez toho, aby spadly do dluhů a exekucí, je zaměstnavatelem nabízené navýšení mezd naprosto nedostatečné.

Odborová organizace ZO OS KOVO Hodonín Vám vyslovuje podporu ve vašem oprávněném boji za dosažení důstojných podmínek v kolektivní smlouvě. Víme, že na vedení vaší odborové organizace bude nyní vyvíjen veliký tlak ze strany zaměstnavatele.

Přejeme Vám, abyste zůstali jednotní a dosáhli svého cíle.

Bc. Václav Potužník

předseda

ZO OS KOVO Hodonín


Vážený pane předsedo,

Odborový svaz pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu (dále jen
„OS PHGN") oceňuje přístup Odborového svazu KOVO NEXEN TIRE ve snaze uzavřít Kolektivní smlouvu a zároveň vyjadřuje plnou podporu našeho svazu při nelehkém kroku vyhlásit neomezenou stávku v nadnárodní společnosti NEXEN TIRE.
OS PHGN odsuzuje přístup vedení společnosti, která si neváží svých zaměstnanců a i v tak vyhrocené době jako je ta současná myslí jen na své zisky, aniž by se o ně podělila s těmi, kteří se na jejich vytváření spolupodíleli.
Vážené kolegyně, vážení kolegové, jsme s Vámi a podporujeme všechny Vaše kroky s cílem uzavřít kvalitní a důstojnou kolektivní smlouvu.

S pozdravem „Zdař Bůh"

Celý dokument v PDF


ZO OS KOVO SUNGWOO HITECH tímto vyjadřuje plnou podporu ZO OS KOVO NEXEN TIRE a doufá, že snaha Vaše, Vašich členů i všech ostatních zaměstnanců Vašeho podniku povede ke zdárnému konci tak, aby byli spokojeni všichni, za jejichž požadavky momentálně bojujete.

Sami se nacházíme v téměř totožné situaci, takže víme, co zrovna prožíváte. My sice kolektivní smlouvu uzavřenou máme, ale poněvadž nikdo nemohl predikovat současný ekonomický vývoj, i my se potýkáme se silným propadem reálných mezd zaměstnanců. Od konce pololetí 2022 se taktéž pokoušíme vyjednat mimořádný dodatek kolektivní smlouvy, ale kvůli neochotě korejského vedení jsme taktéž již od 18.10.2022 ve stávkové pohotovosti. Momentálně máme i ukončené jednání se zprostředkovatelem a nyní čekáme na závěrečné stanovisko zaměstnavatele. Následně i u nás bude členská konference rozhodovat o t om, jestli bude návrh zaměstnavatele přijatelný či nikoliv a jestli tedy budeme také, stejně jako Vy, jednat o zahájení stávky.

I proto Vám držíme palce a přejeme pevné nervy.

Celý dokument v PDF


Vážený pane předsedo,

Vážené kolegyně a kolegové,

Odborový svaz pracovníků peněžnictví a pojišťovnictví vyslovuje podporu odborářům ze ZO OS KOVO NEXEN TIRE.

Přístup Vašeho zaměstnavatele považujeme za nepřijatelný.

Podporujeme Vaše oprávněné požadavky.

Alena Chlapíková - předsedkyně OS PPP

Celý dokument v PDF


Dobrý den,

jménem ZO OS KOVO Czech Blades tímto vyjadřujeme plnou podporu stávce odborářů Základní organizace Odborového svazu KOVO NEXEN TIRE.

Přejeme všem odborářům a zaměstnancům NEXEN TIRE hodně štěstí a pevné nervy v jejich boji za důstojné mzdy a za uzavření kolektivní smlouvy.

Petr Vykydal

předseda ZO OS KOVO Czech Blades


Dobrý den, 

držíme palce a jsme na straně odborářů OS KOVO Nexen Tire Europe Triangle. Plně Vás podporujeme ve stávce oprávněných požadavků. Přejeme Vám hodně štěstí a pevné nervy. V dnešní době to není nic příjemného pro Vás všechny a budeme věřit, že vše dopadne dobře a budete mít možnost, co nejdříve dojednat výhodné podmínky pro Vás všechny.

S pozdravem a přáním hezkého dne

všichni členové ZO OS KOVO SOU Domažlice a

Bc. Josef Konop

předseda ZO OS KOVO

SOU Domažlice


Výbor ZO Škoda TRM Plzeň projednal na svém zasedání situaci ve firmě Nexen Tire a plně podporuje kolegy odboráře při stávce za splnění svých zákonných požadavků a uzavření řádně Kolektivní smlouvy. Karel Kroupa - předseda ZO


Podpora ze zahraničí. IndustriAll a OZ KOVO.

Dokument ENG

Dokument CZ

Dokument OZ KOVO


Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolte mi, abych jménem členů Odborového svazu Stavba ČR vyjádřil plnou podporu vašich kroků, směřujících k vyhlášení neomezené stávky ve společnosti NEXEN TIRE, a to z důvodu neuzavření kolektivní smlouvy na roky 2022 a 2023.

S odborářským pozdravem

Ing. Pavel Zítko

předseda OS Stavba ČR

Celý dokument v PDF


Dobrý den,

ve stávce máte od nás ZO WIKOV GEAR plnou podporu.

Držte se

S pozdravem,

Tomáš Běhounek
Předseda ZO WIKOV


Dobrý den.

Velmi Vás podporujeme ve Stávce a přejeme Vám hodně úspěchu a trpělivosti, aby jste dosáhli svého cíle.
 
Celé OS KOVO Pierburg Ústí nad Labem.

Zdravím do Nexenu. Jako předseda ZO OS KOVO Trestles bych vám chtěl touto cestou vyjádřit podporu ve stávce. Vím jaké to je když vedení nespolupracuje, jen u nás to dopadlo naštěstí jinak. Držte se, bojujte, jsme lidí ne otroci a zasloužíme si respect od vedení a ne házet klacky pod nohy. Stojím za vámi. 

S pozdravem

Jiří Hampel
přeseda ZO OS KOVO Trestles

Podpora STAVKY ve firmě NEXEN TIRE.  Plně podporujeme požadavky Kováků. Držte se. Petr Šitina předseda ZO OS KOVO SAFRAN 


Vyjádření podpory Odborovému svazu KOVO NEXEN TIRE
Profesní a odborový svaz Unie orchestrálních hudebníků ČR tímto vyjadřuje podporu zástupcům Odborového svazu KOVO NEXEN TIRE ve snaze zajistit pro zaměstnance firmy lepší ohodnocení.
Pokud zaměstnavatel prokazatelně vytváří zisk, kdy se na tomto zisku podílí především samotní zaměstnanci, pak je zcela legitimní žádat spravedlivou odměnu. V případě, jako je nyní u firmy NEXEN TIRE, kdy zaměstnavatel zcela rezignoval na sociální dialog, je právem zaměstnanců se bránit i formou nátlakových akcí.
Držíme palce.
Jiří Dokoupil, v. r.
prezident Unie OH ČR

Celý dokument v PDF


Dobrý den , i naše ZO se přidává na podporu stávky. NEDEJTE SE.
Iveta Příhodová
předsedkyně ZO OS KOVO Klein automotive Štíty


Vážený pane předsedo!

Jménem ZO OS KOVO TESLA PARDUBICE chci vyjádřit plnou podporu ZO OS KOVO NEXEN TIRE vyjednat pro zaměstnance firmy NEXEN TIRE důstojné mzdové podmínky. Již nějaký čas sledujeme Vaši snahu přimět management firmy k důstojnému ohodnocení zaměstnanců. Jsme rozčarováni ze způsobů managementu firmy, který nespolupracuje s odborovou oraganizací, která zastupuje zaměstnance firmy a místo toho přistupuje k výhrožování, zpochybňuje odborovou organizaci jako partnera a snaží se “vytvořit si” vhodnějšího partnera k jednání (Fórum zaměstnanců). Takové jednání považujem za nepřípustné a odsuzujeme ho.

Přejme Vám, abyste dosáhli všech Vašich požadavků, které v žádném případě nejsou přemrštěné.

S přátelským pozdravem

Tomáš Formánek

předseda ZO OS KOVO TESLA PARDUBICE


Zdravíme z Liberce,
od ZO OS KOVO DENSO Liberec máte naši plnou podporu a přejeme hodně
pevné nervy při dalším vyjednávání.

Miloslav Krejčí
předseda ZO OS KOVO DENSO Liberec


Dobrý den,

Vyjadřuji plnou podporu odborářům v NEXEN TIRE za jejich oprávněné požadavky.

Věroslav Vitouš

Předseda ZO

ZO OS KOVO THK Dačice


Dobrý den

Odboráři ze ZO OS KOVO VOITH TURBO ČR (bývalé IGW Brno) vyjadřují stávce ve Vaší firmě podporu.

Přejeme Vám, aby byla stávka úspěšná a dosáhly jste svých oprávněných požadavků.

Máme sami zkušenost se stávkou z roku 2015 a víme jaký je to tlak na výbor i stávkující.

Vydržte

Ladislav Vávrů

Předseda ZO OS KOVO VOITH TURBO ČR


Dobré ráno,

ZO OS KOVO Plzeňská energetika a.s. ENERGIZEGROUP s.r.o. vyjadřuje podporu krokům odborové organizace při jednání s vedením firmy. Věříme, že byly vyčerpány všechny možnosti při jednáních a vyhlášení stávky bylo poslední možností k upozornění na postavení zaměstnanců v podniku.

Za VZO

S pozdravem

Miloslav Apolín

Předseda ZO OS KOVO

Plzeňská energetika a.s. Energize group s.r.o.


Podpora kolektivního vyjednávání ve firmě NEXEN TIRE EUROPE s.r.o.

Základní organizace Odborového svazu KOVO Odbory BOSCH Jihlava, li. ZO  OS  KOVO Bosch Jihlava a ZO OS KOVO RBCB České Budějovice,

společně se zástupci Evropské zaměstnanecké rady skupiny BOSCH,

plně podporují oprávněné požadavky odborářů z firmy NEXEN TIRE EUROPE s.r.o., Bítozeves, jejichž korejský zaměstnavatel již 2 roky  odmítá  uzavřít  podnikovou kolektivní smlouvu.

Jsme připraveni naše kolegy podpořit i aktivní účastí na případných protestních akcích.

Celý dokument v PDF


Dobrý den,
Plně podporujeme stávku ve firmě NEXEN TIRE.
Hodně zdaru !!
Fous Petr
předseda ZO OS  KOVO  ALCZ
Marelli Automotive Lighting Jihlava s.r.o.


Plně podporujeme stávku ve firmě NEXEN TIRE.

S pozdravem

Blanka WEINLICHOVÁ
Předseda ZO OS KOVO MOOG Brno


Vážený pane předsedo,

vyjadřujeme podporu odborářům Základní organizace Odborového svazu KOVO NEXEN TIRE.

Nadnárodní firma s vysokými zisky musí přistupovat ke kolektivnímu vyjednávání a ke svým zaměstnancům s respektem. Oprávněné požadavky odborů v rámci ekonomické reality firmy plně podporujeme.

S pozdravem

Bc. Jindřiška Budweiserová, MBA

předsedkyně OS ZPTNS a P KOV České pošty


Dobrý den,

Vyjadřujeme plnou podporu odborářům v NEXEN TIRE, věříme, že se jim podaří vyjednat svoje opodstatněné požadavky.

Holý Petr

Předseda ZO

ZO OS KOVO Molins s.r.o.


Dobrý den, hrdinové!
I my přicházíme s trochou do mlýna i za naši odborovou organizaci.
ZO OS KOVO Šroubárna Kyjov vám drží pěsti a máte naši plnou podporu.
Věříme, že se vše pořaří a dosáhnete svých požadavků.
31.1.2023 v 8h ráno na vás myslíme!
S pozdravem
předseda ZO Zahrádka Josef


Dobrý den,
dovolte mi, abych za naši ZO OS KOVO Ostravská huť - Ředitelství vyjádřila podporu všem odborářům OS KOVO Nexen Tire Europe Triangle ve stávce k dosažení jejich oprávněných požadavků.
Přejeme vám všem hodně štěstí a úspěšného dosažení vašeho cíle.
S pozdravem
Yvetta Králová
předseda ZO OS KOVO Ostravská huť - Ředitelství


Vážení kolegové,
Z centrály OS KOVO jsme dostali informaci o situaci v Nexen Tire, kde jednání s tamním
vedením nedospělo k dohodě, proto jste vyhlásili stávku na dobu neurčitou.
Jménem členů VASAS, Maďarské federace kováků, Vám vyjadřuji svou solidaritu. Plně
chápeme a podporujeme Vaše kolektivní rozhodnutí stávkovat, neboť zaměstnavatel dlouho
nepovažoval za dostatečně důležité uzavřít s Vámi kolektivní smlouvu.
Vaše snaha zlepšit životní podmínky a vyhnout se poklesu reálných mezd vašich členů je velmi
dobře odůvodněná. V dobách, jako jsou tyto, kdy ceny potravin, energií a služeb prudce rostou,
nastal čas, aby zaměstnavatelé projevili stejnou úroveň loajality vůči svým zaměstnancům,
kterou tito prokazují zaměstnavatelům den za dnem v práci. Nastal čas, abyste získali
spravedlivý podíl z hodnoty, kterou vytváříte!
Podporujeme vaši stávku a jakékoli další nezbytné kroky, které musíte podniknout, abyste
dosáhli svých cílů. Jsme si jisti, že budete jednat jednotně a solidárně, a jedině tak můžete
vyhrát.
Jsme na Vaší straně!

Celý dokument a překlad v PDF


Dobrý den vážení kolegové,
naše ZO VALEO KOVO PODBOŘANY podporuje vaše oprávněné požadavky a stávku.
Za ZO předsedkyně V.Bindrová

Dobrý den ,

Plně podporujeme stávku ve firmě NEXEN TIRE. Držíme palce a pevné nervy!

S pozdravem

Milan Pongo

Předseda ZO OS KOVO Buhler Motor


Vážený pane předsedo,

Vyjadřujeme velkou podporu odborářům Základní organizace Odborového svazu KOVO NEXEN TIRE v kolektivním vyjednávání a plně podporujeme oprávněné požadavky odborů.

S pozdravem

Bc. Michal Teraz

předseda

Odborová organizace Masonite


Dobrý den,

Výbor ZO OS Kovo Carrier Refrigeration Operation Czech Republic, tímto vyjadřuje podporu odborářům z  OS KOVO Nexen Tire Europe Triangl v rámci vyhlášené stávky.

Přejeme pevné nervy a držíme palce aby vše dobře dopadlo.

S pozdravem / Best regards

Josef Antoniv


Vážený pane předsedo,
přijměte prosím pozdravení Svazu Nové odbory, který bedlivě sleduje Váš boj o důstojný sociální dialog a zlepšení podmínek a mezd zaměstnanců ve společnosti NEXEN TIRE v Bitozevsi.
Svaz Nové odbory je zastáncem politiky spravedlivých a důstojných mezd. Proto Vám touto cestou vyjadřujeme svoji podporu a jsme přesvědčeni, že Váš boj bude úspěšný.
Věříme, že solidarita členských organizací Odborového svazu KOVO i podpora ostatních odborových svazů napříč celou republikou pomůže nastartovatjednání o skutečně rovných a slušných pracovních a mzdových podmínkách a povede k uzavření dobré Kolektivní smlouvy.
Držíme Vám palce a jsme s Vámi.
S přátelským pozdravem
Jaroslav Radim Juryšek
Předseda svazu Nové odbory

Celý dokument v PDF


Dobrý den.
Odbory Sellier&Bellot Vlašim jsou plně na Vaší straně.
Jaromír Srb -předseda


Vážený pane předsedo,

Odborový svaz pracovníků dřevozpracujících odvětví, lesního a vodního hospodářství v České republice vyslovuje podporu při stávce kolegům ze Základní organizace OS KOVO NEXEN TIRE .

Odborové organizace hájí zájmy všech zaměstnanců, a ne pouze odborářů aje nepřijatelné, aby se zaměstnavatel vyhýbal povinnosti stanovené zákonem o kolektivním vyjednávání a sociálnímu dialogu a řešení závažných problémů.

Podporujeme vaše oprávněné požadavky a přejeme vám ve vašem úsilí mnoho sil.

Celý dokument v PDF


Dobrý den,
podporujeme odboráře ve společnosti OS KOVO Nexen Tire Europe Triangle
a přejeme Vám i zaměstnancům, aby vše vyšlo.
Zdeněk Pozděna
Předseda ZO OS KOVO
Kovohutě Příbram

Vážení kolegové,

jednoznačně vás podporujeme v úsilí uzavřít kvalitní kolektivní smlouvu s důstojným navýšením mezd.

Věříme, že se vám co nejdříve podaří vybojovat oprávněné požadavky, které zaměstnavatel uzná a bude respektovat.

Stávka je naším nezadatelným právem  v případě, že se zaměstnavatel chová nekorektně!

S úctou

 

PhDr. Alois Mačák, MBA                            Jan Závodský
předseda                                                    místopředseda           

ZO OS KOVO Železárny Prostějov            ZO OS KOVO Železárny Prostějov       


Vážený pane předsedo,

chceme Vám vyjádřit podporu za Vaše oprávněné požadavky ohledně kolektivního vyjednávání.
S pozdravem,
Vendula Boráková, předsedkyně ZO OSZSP ČR, sociální služby Vsetín, p.o.

Dobrý den.
Všem odborářům z firmy NEXEN TIRE držíme palce ať se dílo zdaří.
S pozdravem Odboráři z ZO KOVO INTERKOV Benešov nad Ploučnicí.


Dobrý den,
Naše organizace vyjadřuje plnou podporu stávkujícím odborářům v NEXEN TIRE.

S přáním hezkého dne
ZO OS KOVO SBD TRMICE

Vážený pane předsedo, vážené kolegyně a kolegové,

základní organizace OS KOVO ŽĎAS vyjadřuje plnou podporu kolegům ZO OS KOVO NEXEN TIRE.

Přejeme hodně sil a pevné nervy

Eva Rosecká

předsedkyně ZO OS KOVO ŽĎAS


Milí kolegovia - odborári,

Konfederácia odborových zvazov SR ostro odsudzuje praktiky zastrašovania a manipulácie zo strany zamestnávaterov voči zamestnancom a účastníkom štrajkových aktivít, ktorými sa sna­ žia zabrániť uplatneniu práva zamestnancov na štr ajk.

KOZ SR vyjadruje plnú podporu a solidaritu Vám - zamestnancom a odborárom ZO OS KOVO Nexen Tire, kt orí ste 31.1.2023 vstúpili do časovo neobmedzeného štrajku za svoje požiadavky.

Sme presvedčení, že spoločnými silami odoláte diktátu zamestnávatel'a a ním rozohranej pro­ tiodborárskej a protizamestnaneckej politike. Vo svojom boji za dóstojné pracovné a mzdové podmien ky ste siahli ku krajnému riešeniu, ktorým štrajk bezpochyby je. Určíte to stálo vel'a odvahy - urobiť tento krok, preto Vás chceme vo vašom úsilí podporiť. Úspešné kolektívne vyjednávanie totiž nepozná víťaza, ani porazeného. lde o vzájomnú dohodu, výsledkom ktorej by malí byť čo najlepšie pracovné podmienky pre zamestnancov a adekvátna mzda spolu so zachovaním práva na zosúladenie pracovného a súkromného života.

Dianie v Českej republike sledujeme vel'mi pozorne a všímame si nielen pokrokov, ktoré zá­ stupcovia zamestnancov dosiahli, ale aj tých polien pod nohy, ktoré Vám zamestnávatelia, či už súkromní, alebo verejní, hádžu pod nohy. Vzájomná inšpirácia zamestnávatel'ov v oboch krajinách sa, žial', nedá vylúčiť. Preto je nesmierne dóležité, aby sme udržiavali čo najužšie me­ dzinárodné vzťahy a čelili útlakom pracujúcich spoločne.

Aj z toho dóvodu podporujeme Váš spravodlivý zápas za slušné pracovné a mzdové podmienky všetkých zamestnancov Nexen Tire.

Celý dokument v PDF


Držím palce ať se konečně dohodnete. V naší firmě jsme už dříve měli stávkovou pohotovost a dvakrát zprostředkovatele,ale vy jste teď v daleko horší situaci. 
Tak pevné nervy a ať to vyjde to vám všem přeje
Předseda ZO AVX Lanškroun
Miroslav Drahoš

Vážení kolegové a kolegyně,

ze  ZO OS KOVO NEXEN TIRE, dle informací z OS KOVO a médií, které jsou nám dostupné,

chceme vyjádřit velkou podporu k vyhlášení stávky, ke které jste se rozhodli z důvodu

nerespektování základních práv odborářů a zaměstnanců ve Vaší firmě.

Kolektivní vyjednávání se zahraničními zaměstnavateli je asi složitější, ale sociální dialog je na

celém světě naprosto nevyhnutelný.

Jednoznačně máte naší podporu při vyjednávání nové Kolektivní smlouvě a přejeme pevné nervy.

S pozdravem

Miroslav Solanský

Předseda ZO OS KOVO Těžká mechanika – Vítkovice


Vážení kolegové,chceme podpořit Vaše rozhodnutí ohledně neomezené stávky v Nexen tire,dotáhněte ji do úspěšného konce ,nedejte se .

Budete do budoucna příkladem pro ostatní zaměstnance v České republice.

Hodně štěstí  ZO OS KOVO Slovácké strojírny a.s.


Dobrý den,

Za ZO OS KOVO Panasonik Plzeň chci tímto vyjádřit podporu aktivitám zaměstnanců a odborářů ve společnosti Nexen Tires. Ve 21. století je pro firmu působící v Evropě ostudou, pokud nechce se svými zaměstnanci jednat o uzavření Kolektivní smlouvy. Věřím, že za podpory OS KOVO a ČMKOS se podaří dosáhnout dohody, kterou si zaměstnanci víc než zaslouží.

S pozdravem

Mgr. Jan Dvořák

ZO OS KOVO Panasonik Plzeň


Dobrý den,

ZO OS Bombardier Transportation Czech Republic vyjadřuje tímto podporu všem zaměstnancům ve stávce a držíme place u vedení dialogu s vedením firmy NEXEN TIRE.

S pozdravem

Dita Hekerlová


Vážené kolegyně a kolegové odboráři, vážení zaměstnanci,

jménem českomoravského odborového svazu pracovníků ve školství vyslovuji plnou podporu Vašim oprávněným požadavkům.

Váš zaměstnavatel vytváří zisk a nechce se podělit se zaměstnanci. Z jeho strany selhal sociální dialog a vy se legitimně bráníte přerušením práce - stávkou.

Máte nejen můj obdiv, podporu, ale za všechny svoje kolegy ve školství Vám přeji mnoho sil a vytrvalosti k dosažení úspěšného cíle.

Držím palce.

František Dobšík

předseda školských odborů

Celý dokument v PDF


Vážený pane předsedo,

jménem Komunistické strany Čech a Moravy vyjadřuji podporu stávce v Nexen Tire, vyhlášené Odborovým svazem KOVO. Tento náš jednoznačný postoj jsme jako komunisté dnes společně s dalšími demonstrovali také na shromáždění před jihokorejskou ambasádou v Praze.

Požadavky stávkujících na uzavření kolektivní smlouvy a navýšení mezd jsou naprosto oprávněné. Odmítnutí jednání ze strany zahraničního vlastníka firmy považujeme za nehorázné.  Přejeme proto stávce úspěch!

Milan Krajča, místopředseda Ústředního výboru KSČM


Jménem ZO OS KOVO Tes Vsetín Vám, stávkujícím, vyjadřujeme podporu, doufáme, že cíle stávky dosáhnete. Sami jsme před nedávnou dobou byli v situaci, kdy jsme se díky neústupnosti vedení firmy dostali až k jednání před zprostředkovatelem, bylo to náročné, ale povedlo se to. Vaši zaměstnavatelé by si měli uvědomit, že říkat ne na Vaše oprávněné požadavky vede nakonec jen ke stávce, kterou jste se rozhodli vyhlásit. Vydržte!!!

S pozdravem

Rudolf Kubičík

Předseda ZO OS KOVO TES Vsetín


Dobrý den,

Výbor  naší ZO Železárny Veselí Vám vyjadřuje veškerou podporu v kr ocích k dosažení spravedlivé odměny za práci zaměstnanců v NEXEN TIRE i  formou STÁVKY.

Vaše zdrženlivost před vyhlášením STÁVKY je ve vyspělých evropských zemích nebývalá a váš zaměstnavatel by vám za to měl být vděčný a konečně přistoupit na vaše  spravedlivé požadavky .

Pokud budete jednotní a vytrvalí  tak svého cíle dosáhnete.

Za   ZO OS KOVO Železárny Veselí

Malušek S.


 
Odboráři z Libáně plně podporují oprávněné požadavky stávkujících kolegů z firmy Nexen Tyre.
Přejeme Vám hodně síly a trpělivosti při vyjednávání lepších podminek pro zaměstnance.
Za KOVO Libáň
předseda Telenský 

Vážení kolegové

ani v naší firmě MOTOR JIKOV nemáme téměř rok podepsanou kolektivní smlouvu a právě nyní je enormní tlak na omezení odborové činnosti ve firmě. Ve firmě, která je zde více než 120let.

I proto Vám zasíláme jednoznačnou podporu při Vašem úsilí dosáhnout spravedlivého odměňování zaměstnanců ve Vaší firmě a k podpisu kolektivní smlouvy, která by mněla být základem pro zachování sociálních jistot a sociálního smíru.

Vytrvejte, držíme palce

Jan Janoušek

Předseda VZO OS KOVO


Dobrý den,

naše odborová organizace podporuje vaše oprávněné požadavky. 
 
Za ZO OS KOVO 
TRIODYN MEZ BRUMOV 
předseda Libor Častulík

Dobrý den,
vážené kolegyně, vážení kolegové tímto Vám vyjadřujeme podporu ve vyjednávání odborové organizaci OS KOVO Nexen Tire Europe Triangle i ve stávce. 

Věříme v dosažení požadavků odborové organizace.
S pozdravem 
Radim Šefl 
předseda  ZO OS KOVO Weiler Holoubkov

Dobrý den odborářští kolegové,
držím Vám palce a jsem v duchu s Vámi při zítřejší stávce! Ať se Vám povede!
předseda VZO OS KOVO BMT
Mgr. Marek Hřebíček, Brno


Vážený pane předsedo.

Sledujeme situaci ve Vaší firmě a plně podporujeme vaše kroky. Vaše ZO zastupuje zaměstnance, kteří si zaslouží důstojné mzdy a pracovní podmínky.  Naše ZO Valeo Humpolec vám přeje hodně trpělivosti, vytrvalosti a jednoty k dosažení vašich cílů. Máte naší podporu.
 
S pozdravem Miloš Král předseda ZO Valeo Humpolec

Dobrý den,
držíme Vám palce ve Vašem spravedlivém boji o zaslouženou mzdu.
ZO THT Polička


Vážený pane předsedo,

chceme Vám vyjádřit podporu za Vaše oprávněné požadavky ohledně kolektivního vyjednávání.
S pozdravem,
Vendula Boráková, předsedkyně ZO OSZSP ČR, sociální služby Vsetín, p.o.

Vážený pane předsedo,

rád bych jménem odborového svazu Aliance drážního provozu, vyjádřil hlubokou úctu, a také podporu Vaší snaze i kolegů z odborového svazu KOVO NEXEN TIRE.

Dosáhnout shody, uzavře ní  kolektivní smlou vy,  která  bude reflektovat  na  požadavky  zaměstnanců, je v rámci sociálního dialogu vždy obtížný  úkol. Vaše úsilí, které je podpořeno i stávkou zaměstnanců si zaslouží obdiv nás všech.

Věřím , že  jednání s managementem  o  definitivní  podobě  kolektivní  sm lo uvy  pro Vás  bude  úspěšné a cíle dosáhnete co nejdříve.

S pozdravem

Ing. Jan Zazvonil

předseda ADP


Vážený pane předsedo,

Vyjadřujeme velkou podporu vás všech ve stávce a kolektivní vyjednávání dopadlo úspěšně.

S pozdravem

Bc. Michal Teraz

předseda

Odborový svaz Bohemia

Bc. Michal Teraz

předseda

Odborový svaz Bohemia


Vážený pane předsedo,

zaíláme Vám podporu za celou naši odborovou organizaci ve Vašich
požadavcích vůči zaměstnavateli pro uzavření kolektivní smlouvy a
navýšení mezd.

S pozdravem Martin Dostál

předseda OS KOVO DRAEGER

Soubor: 

Fotogalerie: 

Fotogalerie 2: 

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem