„Podpořte evropskou iniciativu za dostupné bydlení,“ vyzývá Sdružení nájemníků

Sdružení nájemníků ČR SON podporuje Evropskou občanskou iniciativu „Bydlení pro všechny“ (Housing for all), která chce zvrátit kritickou situaci v dostupnosti bydlení v zemích Evropské unie. „Pokud se iniciativě do března roku 2020 podaří získat milion podpisů občanů EU, bude se muset požadavky zabývat Evropská komise a Evropský parlament,“ uvádí se v tiskové zprávě Sdružení nájemníků ČR.

To se proto rozhodlo vyzvat k podpoře zmíněné iniciativy Svaz měst a obcí ČR, odborové svazy, obě odborové centrály a Radu seniorů ČR. O podpoře iniciativy bude jednat i s resortními ministerstvy. Petici podporující „Bydlení pro všechny“ je možno podepisovat v poradnách SON nebo elektronicky na webových stránkách Housing for all: https://www.housingforall.eu/cz/podporte-kampan-a-podepiste-petici. Svůj podpis pod petici může svobodně připojit kterýkoli občan České republiky starší 18 let.

 

Cíle iniciativy „Bydlení pro všechny“

  • Snadnější přístup k dostupnému bydlení pro všechny
  • Výjimku z Maastrichtských kritérií na veřejné investice do dostupného bydlení
  • Zajištění jednoduššího čerpání financí z EU pro veřejné a neziskové organizace poskytující dostupné bydlení
  • Narovnání podmínek mezi tradičními modely ubytování a provozovateli digitálních platforem pro krátkodobé pronájmy a sestavení statistických podkladů k problematice bydlení

 

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem