Poslední předsednictvo v roce jednalo o rozpočtu a určilo termín sjezdu

O návrhu rozpočtu pro rok 2020 hlasovalo na svém posledním letošním jednání ve čtvrtek 5. prosince Předsednictvo Odborového svazu KOVO. Rozhodlo také o termínu a místě konání VIII. Sjezdu, ten proběhne v pražském Hotelu Clarion Congress Hotel Prague ve dnech 17. – 19. června 2021.

Místopředseda Ing. Pavel Komárek na jednání předsednictva rozsáhle pojednal o hospodaření OS KOVO a návrhu rozpočtu na příští rok. „Loni i letos jsme do nemovitého majetku investovali nemalé částky,“ připomněl místopředseda zodpovědný za ekonomiku OS KOVO. Z významných investic zmínil například úspěšné pořízení nového objektu pro sídlo Regionálního pracoviště Brno na adrese Skořepka 9. Místopředseda Libor Dvořák, který jednání řídil, shrnul informace o stavu a průběhu kolektivních vyjednávání.

Předseda Odborového svazu Jaroslav Souček ve svém přehledu aktualit upozornil na pokles konkurenceschopnosti České republiky a nutnost zvyšovat podíl výroby s moderními technologiemi. Analyzoval také situaci v ocelářství. „Pokud česká vláda nepřipraví podobný „záchranný sociální polštář“, který dokáže v budoucnu zmírnit dopady krize nejen v ocelářství, bude to mít nepředstavitelné následky,“ varoval. V této souvislosti Odborové organizace OS KOVO z Moravskoslezského kraje připravují rezoluci, která bude podepsána předsedou Jaroslavem Součkem i lídrem ČMKOS Josefem  Středulou.  

Místopředseda Tomáš Valášek podal přehled o benefitech pro členy OS KOVO a uzavření dohod s novými partnery. Shrnul také stav Konta živelních pohrom, z nějž odborový svaz poskytl jen za letošek pomoc celkem v 26 případech. „Podíl základních organizací, které na konto přispívají, roste. Letos jich bylo celkem 343, všem, kdo na toto solidární konto přispěli, bych chtěl poděkovat,“ ocenil solidaritu kováků místopředseda Valášek.

Na prosincovém jednání měl premiéru nový člen Předsednictva Bc. Václav Potužník. Ten nahradil Jaromíra Machalu, který z osobních důvodů na funkci rezignoval. Předseda kováků Jaroslav Souček poděkoval svým kolegům z Předsednictva OS KOVO za spolupráci a popřál klidné prožití svátků. „Přeji vám všem klidné Vánoce, protože se obávám, že ten rok 2020 určitě nebude klidnější než ten letošní,“ rozloučil se s kolegy lídr Odborového svazu KOVO.

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem