Pracovníkům firmy Vítkovice Steel vzrostou průměrně mzdy o 5 pct

Zaměstnancům ostravské hutní společnosti Vítkovice Steel by měly vzrůst od dubna mzdy téměř o pět procent. Lidé budou mít ve výplatě v průměru o 1000 korun více než nyní a vzrostou jim i další benefity. Na dodatku kolektivní smlouvy se dohodlo vedení podniku s odbory. ČTK to ve středu 15. ledna za firmu sdělila Jana Dronská. Průměrná mzda ve společnosti činila loni bez managementu 35.200 korun.

Tarifní mzdy vzrostou od dubna každému zaměstnanci firmy o 700 korun a osobní hodnocení v průměru o 300 korun. "Pro možnost revidovat mzdy v průběhu roku a navýšit osobní hodnocení u vybraných tarifních zaměstnanců vyčlení zaměstnavatel dalších 100 korun do osobního hodnocení pro další navýšení konkrétním zaměstnancům," uvedla Dronská.

Lidem se od dubna zvýší o 100 korun také příspěvek na penzijní připojištění. Zaměstnanci letos dostanou mimo jiné také vánoční odměnu 2500 korun.

"Společným cílem zaměstnavatele a odborové organizace bylo dojednání podmínek, které pomohou udržet stabilitu zaměstnanosti v naší společnosti a zároveň vytvoří bezpečnou základnu pro další rozvoj nejen společnosti, ale i celkové péče o naše zaměstnance," uvedla personální ředitelka společnosti Vítkovice Steel Kateřina Nogolová.

Předseda odborové organizace OS KOVO Vítkovice Ocelárna a válcovny Roman Ďurčo uvedl, že výsledek jednání je kompromisem. "Chápeme, že situace v ocelářství je složitá, a vidíme to u dalších firem, ale i v této době je důležité, aby zaměstnanci byli spravedlivě ohodnoceni za svou práci a cítili, že jsou součástí stabilní a silné společnosti," uvedl Ďurčo.

Vítkovice Steel jsou největším výrobcem ocelových plechů v České republice a jediným výrobcem štětovnic, které se používají především při zakládání staveb a zpevňování břehů vodních cest. Firma má přes 950 zaměstnanců. Společnost vlastní nadnárodní investiční fondy ze zemí bývalého Sovětského svazu.

Autor: (ČTK)

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem