Předseda OS KOVO vyzývá k přerušení výroby

Vyzývám vlastníky a manažery obchodních společností, které dosud výrobu nepřerušily, a přitom jejich produkce neslouží k řešení život ohrožujících stavů obyvatel, aby si v této kritické situaci uvědomili společenskou zodpovědnost za zdraví a životy občanů České republiky.

Žádám, aby alespoň na dva týdny zastavili výrobu a splnili tak svou povinnost připojit se k boji proti pandemii. Dočasné ztráty jim v budoucnu jistě nahradí práce zdravé populace, která již nebude sužována strachem z potenciálně smrtelné nemoci. Tento strach je oprávněný. Zdraví a život zaměstnanců stojí vysoko nad odměnami manažerů i nad zisky společností. Hrozivá čísla o nakažených a mrtvých, která nám zprostředkovávají média on-line dnes a denně, tento strach násobí.

Současně vyzývám vládu ČR, aby pokračovala v realizaci opatření, která pomohou obchodním společnostem v rozhodnutí přerušit v době vrcholící pandemie koronaviru práci a ponechat zaměstnance doma, aby se vyhnuli nákaze. Tam, kde bude výroba přes tato opatření pokračovat, je třeba ze strany vlády zajistit distribuci ochranných a preventivních prostředků, především roušek a desinfekce, pro zaměstnance na všech pracovištích.

 

Vládo a zaměstnavatelé – se zaměstnanci to zvládnete, bez nich nikoli!

Vystoupení předsedy Jaroslava Součka v Hlavních zprávách TV Prima (od 7 minuty 20 vteřiny na časové ose) - ZDE

 

Jaroslav Souček
Předseda OS KOVO

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem