Předsednictvo svazu má za sebou poslední letošní jednání

Prosincové jednání Předsednictva OS KOVO bylo v letošním roce poslední. V jeho závěru předseda svazu Roman Ďurčo účastníkům poděkoval za práci pro svaz a popřál klidné nadcházející svátky. FOTO: (jom)

Návrh rozpočtu na příští rok, novela jednacího řádu, průběh kolektivních vyjednávání v jednotlivých regionech – především o tom jednalo ve středu 7. prosince v Praze Předsednictvo Odborového svazu KOVO. Přijatá usnesení musí ještě schválit Rada OS KOVO. Ta se k jednání sejde v průběhu ledna.

Rozsáhlý prostor dostalo téma návrhu rozpočtu na příští rok, a s ním související ekonomické otázky. „Rozpočet na rok 2023 je sestavován neustále ve velmi nestandardních podmínkách, kdy není zcela jasné, jak se bude energetická krize a situace na Ukrajině dále vyvíjet a jaké budou dopady na vývoj ekonomiky a zaměstnanosti v průběhu roku 2023. Výdajová stránka rozpočtu je nadále řízena s maximální odpovědností a snahou předpovědět vývoj v nejasném ekonomickém prostředí,“ upozornil na obtíže spojené se sestavováním návrhu rozpočtu místopředseda Ing. Ivo Kužel. V komentáři k návrhu připomněl, že Odborový svaz KOVO se rozhodl zachovat rozsah služeb svým členům v plném rozsahu. A to i v období energetické krize, konfliktu na Ukrajině a rostoucí inflace, faktorům, jež negativně ovlivňují příjmové položky svazu. „Za dané situace lze považovat sestavení deficitního rozpočtu za očekávanou variantu, která zabezpečuje naplnění všech požadavků centrály i regionů na poskytování služeb členské základně a zajišťuje dlouhodobou finanční stabilitu OS KOVO,“ shrnul návrh místopředseda Kužel.

Vrcholný orgán svazu také ve středu schválil novelu Jednacího řádu Předsednictva OS KOVO. Ta umožní, aby jednání předsednictva mohla v některých případech probíhat on-line. Novela rovněž počítá s možností, že by se někteří členové mohli schůze předsednictva účastnit na dálku, pokud jim naléhavé překážky zabrání ve fyzické přítomnosti na jednání. „Díky této novele budeme flexibilnější – připraveni na situace, že některým členům předsednictva závažné důvody neumožní, aby osobně přijeli. Ušetříme tak čas i finanční prostředky,“ zdůvodnil návrh novely předseda svazu Roman Ďurčo. (jom)

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem