Prodej společnosti ArcelorMittal Ostrava

Odborový svaz KOVO (OS KOVO) byl dnes dopoledne informován svými kolegy z ArcelorMittal Ostrava, že se společnost ArcelorMittal rozhodla prodat svou dceřinou společnost ArcelorMittal Ostrava britské Liberty House Group. Zmíněná společnost byla vedle společnosti British Steel jedním ze dvou zájemců o tuto koupi.

Odboráři z ArcelorMittal Ostrava, ani OS KOVO neobdrželi žádné podrobnější informace o dalších záměrech společnosti Liberty House Group. Dle našeho názoru byla společnost Liberty House Group vybrána proto, že má pro ArcelorMittal menší konkurenční potenciál. Kolegové z ArcelorMittal Ostrava okamžitě poté, co jim byl generálním ředitelem prodej oznámen, vyzvali vedení ArcelorMittal k tomu, aby byla co nejdříve zorganizována schůzka mezi odboráři z ArcelorMittal Ostrava a vedením společnosti Liberty House Group.

Odborový svaz KOVO bude pozorně sledovat způsob a průběh komunikace nového subjektu s odbory ArcelorMittal Ostrava a bude s nimi úzce spolupracovat na strategii přípravě dalšího postupu, který by měl zabezpečit pokračování výroby v ostravské společnosti a zachování pracovních míst.

OS KOVO současně očekává, že se v co nejkratším možném termínu uskuteční „slyšení“ u Evropské komise, která by měla s konečnou platností tento prodej odsouhlasit, potvrdit jeho transparentnost a garantovat požadavky odborů a zaměstnanců ArcelorMittal Ostrava.

                                                                      

Praha 12. 10. 2018

 

Jaroslav Souček
Předseda Odborového svazu KOVO

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem