Programové prohlášení se ještě změní,

vláda zohlední požadavky odborů i zaměstnavatelů

Vláda upraví programové prohlášení podle připomínek odborů a zaměstnavatelů. Doplní změny k výstavbě silnic, podporu zaměstnávání nebo exportu. Programové prohlášení bude kabinet schvalovat zítra večer. Mezi jeho priority patří vyšší valorizace důchodů, služební zákon nebo nová pracovní místa.

V programovém prohlášení by se měly například objevit některé návrhy v souvislosti s výstavbou dopravní infrastruktury, s podporou zaměstnávání mladých lidí nebo lidí starších 50 let. 

„Možná to přesněji vyjádříme v textu programového prohlášení. Určitě zpřesníme formulace, které se týkají proexportní politiky tak, abychom využili výsledky diskuze, které se tu vedly z hlediska exportní strategie České republiky v uplynulém období,“ řekl premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD.

Největším problémem je podle Josefa Středuly z odborového svazu KOVO možnost naplňování vládního prohlášení. 

„Z našeho úhlu pohledu je toto naplňování zejména podmíněno dostatečným množstvím výběru peněz v podobě daní a podobně.“ 

K této výtce se připojuje i viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar. Další je pak, jestli na to vláda bude mít dostatek času. 

O programovém prohlášení vlády mluvili pro Český rozhlas Josef Středula z odborového svazu KOVO a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem