Stávková pohotovost v Hyundai

Odborový svaz KOVO podporuje  požadavky nošovických pracujících

Vzhledem k dosavadní nemožnosti dosáhnout dohody s vedením firmy při projednávání nové kolektivní smlouvy, vyhlásily odbory v podniku Hyundai  Motor Manufacturing Czech v Nošovicích ve středu 30. dubna odpoledne stávkovou pohotovost. Hlavním důvodem je neochota vedení HMMC vést čestná a otevřená jednání se zástupci zaměstnanců a přistoupit na jejich oprávněné požadavky ohledně odměn za práci. Firma místo toho jednostranně navrhuje navýšení, které podle odborářů neodpovídá dosahovaným hospodářským výsledkům.  Ačkoli jsou v poslední době lepší než v minulosti, v odměnách, jak je navrhuje zaměstnavatel, se vyšší výkony zaměstnanců prakticky téměř neprojevují. Jak nám řekl předseda ZO OS KOVO Radek Kuchař, důvodem vyhlášení stávkové pohotovosti jsou i nátlakové akce vedení HMMC, kterými se snaží obcházet vyjednávání s odbory.  Odmítlo mimo jiné vyčkat na názor zprostředkovatele a zaměstnance nutilo různými způsoby  k tomu, aby podepisovali dodatky ke smlouvám jednotlivě. Odbory přitom také veřejně očerňuje. Hovoří tak například o úzké skupince lidí, která prý je odtržena od reality. V odborech je, navzdory zastrašování, organizována zhruba pětina  z celkového počtu 2574 stálých zaměstnanců HMMC v Nošovicích a další s nimi, jak ukázala i  nedávna anketa, sympatizují.  Například požadavek, aby odbory dále vyjednávaly o kolektivní smlouvě, podpořilo 1500 pracovníků závodu. Jak řekl předseda ZO OS KOVO Kuchař, odboráři z Nošovic o situaci v podniku informovali rovněž odborářské kolegy v mateřském závodě Hyundai v Koreji. (red)

Podpora OS KOVO

Odborový svaz KOVO plně podporuje stávkovou pohotovost odborové organizace OS KOVO v podniku Hyundai  Motor Manufacturing Czech v Nošovicích, vyhlášenou dne 30. 4. 2014.

Odborový svaz KOVO podporuje požadavky odborů v kolektivním vyjednávání pro rok 2014.

Podle ankety, kterou odbory zorganizovaly, stojí za postupem ZO OS KOVO 1.500 zaměstnanců z celkového počtu 2.500 zaměstnanců.

 
Podporu vyjádřili i zdravotníci
 
Podporu oprávněným požadavkům nošovických na spravedlivé zvýšení mzdy a přání úspěchu při dalším jednání  vyjádřil i Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR.
 
 
 

 

 

 

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem