Stávková pohotovost v MEGATECH Hlinsko

Časově neomezenou stávkovou pohotovost vyhlásil Výbor Základní organizace OS KOVO Hlinsko ve společnosti MEGATECH  Industries Hlinsko s.r.o., a to ode dne 4. prosince 2014, od 17.00 hodin.

Ani po čtvrtém kole vyjednávání Kolektivní smlouvy na rok 2015 totiž vyjednávací skupina zaměstnavatele nepředložila návrh na návrat tradičních benefitů a na kompenzaci dříve nerealizovaného mzdového růstu zaměstnanců, odměňovaných na základě tarifů, sjednaných v kolektivní smlouvě.

V dopisu, který adresovala jednateli společnosti Alena Šírová, předsedkyně ZO OS KOVO Hlinsko, se mj. praví: „Zaměstnavatel MEGATECH Industries Hlinsko s.r.o. zapomněl, že v uplynulých třech letech zejména krácením benefitů, nízkými mzdami a nevyplácením prémií překonal ekonomicky složitou situaci, kterou nezavinili zaměstnanci, ale management. Zaměstnanci a odborová organizace OS KOVO vyšli v těžkých dobách zaměstnavateli vstříc, taková doba nemůže trvat navěky…“

Společnost MEGATECH patří k významným mezinárodním dodavatelům plastových dílů pro automobily. V pobočce v Hlinsku pracuje téměř 450 pracovníků.

 

Vážená paní předsedkyně,
 
Výkonné vedení OS KOVO jako statutární orgán OS KOVO projednalo na dnešním zasedání vyhlášení stávkové pohotovosti základní organizací OS KOVO Eta a.s. Hlinsko  u zaměstnavatele MEGATECH  Industries Hlinsko s.r.o. 
 
Výkonné vedení  vyslovuje ZO OS KOVO a členům OS KOVO evidovaným v uvedené ZO OS KOVO plnou podporu v jejich snaze o uzavření Kolektivní smlouvy, včetně všech požadavků ZO OS KOVO.
 
s přáním příjemného dne
 
Jaromír Endlicher
místopředseda OS KOVO

    

Původní verze dopisu

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem