Stávková pohotovost v Metalurgie TATRA

Výbor základní organizace ZO OS KOVO Metalurgie TATRA se rozhodl na svém mimořádném zasedání dne 28. 5. 2014 vyhlásit ve společnostech Tafonco a.s. a Taforge a.s. stávkovou pohotovost. K tomuto kroku se odhodlal poté, co vyjednávání kolektivní smlouvy pro rok 2014 uvázlo na mrtvém bodě.

„V důsledku vzniklé patové situace a respektování výsledků petiční akce, kterou odbory k danému tématu uspořádaly, se VZO OS KOVO Metalurgie TATRA na svém mimořádném zasedání dne 28. 5. 2014 rozhodl vyhlásit ve společnostech Tafonco a.s. a Taforge a.s. stávkovou pohotovost. Smyslem tohoto kroku je dát majitelům i vedení společnosti najevo, ze zaměstnanci jsou připraveni své požadavky prosazovat všemi zákonnými prostředky, včetně stávky….“ Píše se mimo jiné v usnesení výboru.

Dosavadní jednání nepřineslo žádné nové návrhy na dohodu. Ze strany hospodářského vedení společnosti bylo vedeno stále ve stejném duchu - žádné kompromisy a stále stejné stanovisko  - ponechat kolektivní smlouvu ve stávající podobě. Což by mimo jiné znamenalo nulový nárůst mezd a byly by pominuty i další nároky zaměstnanců.

Výkonné vedení OS KOVO vzalo na vědomí informaci o vývoji situace ve firmách a podporuje aktivity VZO Metalurgie Tatra Kopřivnice.

 

Tafonco a. s. je dceřinou společností firmy TATRA TRUCKS a.s., tradičního výrobce nákladních automobilů. Dodává odlitky z šedé a tvárné litiny, oceli a slitin hliníku firmám z automobilového, stavebního a strojírenského průmyslu, včetně dodávek pro zemědělskou techniku, traktory a vysokozdvižné vozíky.

Taforge a.s. je dceřinou společností firmy TATRA TRUCKS a.s. Zákazníkům nabízí široký sortiment výkovků různých hmotností v rozmezí od 0,5 kg až po 60 kg. Vyrábíme široký sortiment výrobků nejen pro tradiční automobilovou výrobu, ale i pro další oblasti jako je např. strojírenství, výroba zemědělských a stavebních strojů, manipulační techniky a dopravních zařízení. Taforge s nabízí komplexní řešení od návrhu výkovků, přes výrobu nářadí, vlastní výrobu výkovků a jejich tepelné zpracování až po třískové opracování. Výrobní kapacita je 20 000 tun zápustkových výkovků ročně.

Slévárenská výroba v Kopřivnici byla zahájena v roce 1860, od samého počátku je spjata s výrobou vozidel – kočárů, bryček přes železniční vagóny až po automobily. (red)

 

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem