Strojírenským firmám chybějí učni

Firmám ve stavebnictví a strojírenství schází kvalitní učňovská základna. O technické obory není velký zájem a několik dobrých učilišť zaniklo. To jsou některé ze závěrů jednání předsednictva největšího českého Odborového svazu KOVO, které se uskutečnilo v uplynulých dnech v Českých Budějovicích.

„Za posledních deset patnáct let došlo k devastaci učňovského školství. Například jen v Českých Budějovicích byla zrušena dvě velká učiliště pro strojírenství. Je to tím, že ve společnosti ztratilo toto černé řemeslo uznání. Rodiče by chtěli mít z dětí inženýry a ekonomy. Už ale nevidí, že na trhu práce nemusejí najít uplatnění,“ prohlásil na tiskové konferenci šéf jihočeských odborářů KOVO Jan Švec....

Celý článek naleznete zde: http://www.novinky.cz/kariera/351065-strojirenskym-firmam-chybeji-ucni.html

Podobně jako v učňovském školství ani situace na středních průmyslových školách není dobrá, zájemců o tento druh vzdělání není dostatek. Fotografie v hlavičce článku zachycuje studenty průmyslové strojní školy ze Žďáru nad Sázavou při návštěvě  společnosti ŽĎAS, kam chodí na exkurze, aby poznali lépe praxi.

 

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem