Tvrdá jednání v Borgesu vyústila v dohodu

Po dvouměsíčním vyjednávání dospěly v pondělí 1. července kovácké odbory ve firmě BORGERS CS spol. s r.o. k podpisu dodatku kolektivní smlouvy. „Kolektivní vyjednávání o dodatku ke kolektivní smlouvě bylo zahájeno před dvěma měsíci ve velice složité ekonomické situaci firmy. Po velice tvrdém, ale korektním vyjednávání se podařilo vyjednat navýšení mezd a dalších benefitů,“ potvrdil úspěšný závěr jednání mezi managementem a odbory JUDr. Vladimír Štich z Regionálního pracoviště OS KOVO Plzeň.

Odborový svaz KOVO působí ve společnosti přes dva roky a podle Vladimíra Šticha jde o největší Seskupení členů OS KOVO v rámci Regionálního pracoviště Plzeň. Firma aktuálně zaměstnává kolem dvou a půl tisíce zaměstnanců. V Rokycanech a dalších třech provozech na Plzeňsku se vyrábějí díly pro vozy značek jako je Volkswagen, BMW, Mercedes, Porsche i superluxusní Bentley a Rolls Royce.

(Snímek zachycuje závěrečný podpis dodatku zástupci odborů a zaměstnavatele. Zleva Ing. Ivo Kužel, vedoucí RP OS KOVO Plzeň, uprostřed jednatel firmy Ing. Lubor Šabacký a vpravo člen výboru seskupení Štěpán Mlateček.)

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem