Vernisáž studentských prací připomene válečnou tragédii

Památník Ležáky bude místem, kde se představí práce studentů několika středních škol připomínající jednu z nejstrašnějších válečných tragédií českých dějin.

Díla učňů ze středních škol z Hradce Králové, Jihlavy, Plzně a německé firmy FLACHGLAS Wernberg GmbH z Wernbergu-Köblitz budou oficiálně představena během ceremoniálu v Památníku Ležáky ve středu 23. května od 10.30 hodin. Událost má připomenout 76. výročí vyhlazení obce německými nacisty. Akce je součástí dlouhodobého projektu „Tvorba pro Lidice a Ležáky“, který organizuje Odborový svaz KOVO. Cílem tohoto projektu je dát studentům možnost, aby svou praktickou činností uctili památku osady Ležáky a seznámili se s touto tragickou kapitolou česko-německé historie.

Odborový svaz KOVO podporuje již několik let různé projekty, které připomínají nevinné oběti z Lidic i Ležáků a událostí obou světových válek, které se nesmazatelně promítly nejen do života českého a německého národa. Projekt „Tvorba pro Ležáky 2018“ byl realizován v rámci spolupráce Památníku Lidice, Odborového svazu KOVO a kolegů z německých odborů DGB. Akce je určena pro širokou veřejnost. (jom)

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem