Vláda posílila moc odborů.

Bohuslav Sobotka na Sněmu ČMKOS k výročí 25 let generální stávky

Námitky odborů budou projednávat i náměstci. Česká vláda schválila změny v přípravách zákonů, větší slovo dostanou odboráři a zaměstnavatelé.
Připomínky odborářů a zaměstnavatelů budou úřady projednávat ve "zvláštním režimu", jednat o nich budou i náměstci ministerstev. Vláda změnila pravidla přípravy zákonů a předpisů. Větší slovo při tvorbě nové legislativy budou mít odboráři a zaměstnavatelé. Jejich připomínky bude kabinet považovat za zásadní, bude na ně muset brát větší ohled a případně o nich rozhodovat.

Návrhy norem by k posouzení pak měly dostávat i profesní komory. Úpravu předložil kabinetu ministr pro legislativu a lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD).

Další informace naleznete v článku zde...


 

 

Premiér Sobotka: Děkuji partnerům v rámci tripartity za spolupráci v roce 2014

Předseda vlády Bohuslav Sobotka ve středu 17. prosince 2014 přijal na Úřadu vlády ČR předsedu Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středulu a prezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslava Hanáka. Oběma poděkoval za vzájemnou spolupráci v rámci jednání tripartity, tedy Rady hospodářské a sociální dohody ČR v roce 2014.... <celý článek>

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem