Výroba klesla, mzdy přesto vzrostly

Firma Rohde & Schwarz (R&S), která ve Vimperku vyrábí komunikační a měřicí zařízení, zvýší od července tarifní mzdy o 3,95 procenta. Průměrná hrubá mzda zaměstnanců tak překročí 36 000 korun. Přesto, že výroba poklesla přibližně o pětinu, společnost nepropouští a využívá takzvaná konta pracovní doby. Kvůli pandemii Covid-19 lidem dokonce předčasně vyplatí prémie.

„Vzhledem k aktuální mimořádné situaci vyvolané pandemií covid-19 a v zájmu zachování zaměstnanosti byl v pondělí 15. června uzavřen dodatek kolektivní smlouvy týkající se rozšíření parametrů konta pracovní doby a finančních prémií za odpracované roky ve společnosti. Tento benefit je standardně vyplácen v březnu a září. Vedení společnosti a zástupci odborové organizace se však domluvili na jejím předčasném vyplacení. Bonus zaměstnanci obdrží v červenci jako součást mzdy za červen. Vážím si toho, že vyjednávání dodatku kolektivní smlouvy bylo i letos vstřícné a že spokojenost zaměstnanců je prioritou obou stran. Věřím, že tomu tak bude i nadále,“ konstatuje předseda ZO OS KOVO Rohde-Schwarz Vimperk, s.r.o. Marek Malý.

I přes nejisté ekonomické výhledy se vimperským kovákům podařilo vyjednat navýšení příspěvku na dopravu do zaměstnání nebo výrazně zvýšený příspěvek na penzijní připojištění či nově na životní pojištění. „Dosavadní benefity, jako je dotované stravování, týden dovolené navíc a mnoho dalšího, zůstávají nadále v platnosti. Zaměstnanci mohou navíc využít nového benefitu firemní školky, jejíž zkušební provoz byl zahájen v květnu letošního roku. Mohou se také ve mzdě za červen těšit na vyplacení mimořádné odměny ve výši až 12 000 korun, která byla dojednána při uzavření kolektivní smlouvy v loňském roce,“ upřesnil zástupce odborů.

Podle vedoucího personálního oddělení Milana Černého je Rohde & Schwarz stabilním zaměstnavatelem, který díky zázemí koncernu a silnému postavení na trhu může plnit závazky z kolektivního vyjednávání i v době po koronavirové pandemii. „Stavíme na tradici dobrého zaměstnavatele a spokojenosti našich zaměstnanců. Jsem moc rád, že i v této nelehké době můžeme ocenit jejich práci a angažovanost,“ uvedl.

Rohde & Schwarz závod Vimperk, s.r.o. je součástí celosvětového koncernu se sídlem v Mnichově. V současné době má více než 820 zaměstnanců a patří tak k největším zaměstnavatelům v regionu. Základní organizace OS KOVO působí ve vimperském závodě od jeho vzniku v roce 2001. Je v ní organizováno více než 200 zaměstnanců.

(ČTK, red)

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem