Zaměstnancům Třineckých železáren vzrostou mzdy nejméně o 400 Kč

Zaměstnancům Třineckých železáren (TŽ) vzrostou od ledna mzdy s příslušnou prémií minimálně o 400 korun měsíčně. Zvýší se také paušál za práci v nepřetržitém provozu a noční příplatek v průměru o 200 korun. Vyplývá to z dodatku kolektivní smlouvy, který podepsalo vedení firmy a zástupci odborů. Všichni pracovníci huti v prosincové výplatě dostali mimořádnou odměnu v průměru přes 6000 korun. Mimořádné odměny dostanou při splnění hospodářského výsledku i příští rok. Průměrný výdělek v huti za rok 2020 mírně překročí výši 36 200 korun měsíčně.

Předseda Základní organizace Odborového svazu KOVO TŽ Marcel Pielesz uvedl, že firmu čeká další náročný rok a letošní kolektivní vyjednávání ovlivnila pandemie. "Kvůli vládním opatřením jsme nemohli řádně vést jednání dohodovací komise a orgánů základní organizace. Proto jsme požádali vedení firmy a akcionáře o vstřícnost, díky čemuž se nám podařilo dosáhnout dohody v tak krátkém čase," uvedl Pielesz.

Podnik zaměstnancům opět nabídne výběr z benefitů ve výši až 5000 korun ročně, které mohou využívat na sportovní a relaxační aktivity. Firma nabízí i příspěvek na penzijní připojištění a další zvýhodnění v celkové hodnotě přibližně 2000 korun měsíčně, patří mezi ně například životní pojištění nebo bezúročné půjčky na bytové účely.

Na hospodaření firmy se letos podepisuje složitá situace na trhu s ocelí i následky koronavirové pandemie. Výrobu ale podnik omezil jen mírně. "Jako jedna z mála firem jsme dokázali i během pandemie dodávat naše výrobky zákazníkům. Vděčíme za to kvalitní práci obchodníků, nasazení a disciplinovanosti našich lidí," uvedl generální ředitel TŽ Jan Czudek. Úsporám se podle něj firma nevyhne. Hledat je bude ve všech činnostech, investicích i zaměstnanosti.

Třinecké železárny jsou největším hutním podnikem v Česku, loni vyrobily 2,508 milionu tun surové oceli. V roce 2019 dosáhla firma zisku 610 milionů korun. Nejprodávanějším výrobkem TŽ je dlouhodobě válcovaný drát, dalšími hlavními produkty jsou speciální tyčová ocel, tažená ocel, kolejnice, široká ocel, bezešvé trubky nebo hutní polotovary. Včetně odloučených provozů mají TŽ přes 7000 zaměstnanců, i s dceřinými firmami je pracovníků okolo 10.000.

(ČTK)

 

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem