Image
English
Image
Image
Image

Akce mladých OS KOVO – Soutěž ve střelbě družstev o pohár Tachovska

V sobotu dne 4.9.2021, za krásného slunečného počasí, uspořádalo regionální pracoviště OS KOVO Plzeň ve spolupráci se zástupcem komise mladých OS KOVO kol. Peterem Hužvárem a za velké spolupráce a pomoci 5 ZO OS KOVO z regionu Tachovska – ZO OS KOVO Rotarex Tachov, ZO OS KOVO Eissmann Vysočany, ZO OS KOVO Panasonic Planá, ZO OS KOVO Mitras Chodová Planá a ZO OS KOVO Grammer Tachov společnou akci – Soutěž ve střelbě tříčlenných družstev ze ZO OS KOVO Plzeňského a Karlovarského regionu o Pohár Tachovska.

Den se krásně vydařil, akce pořádané našimi členy se zúčastnilo 54 mladých členů OS KOVO a více jak 60 členů (věkově nad 35let) OS KOVO z výše vyjmenovaných organizací OS KOVO. Akci podpořil svou účastí také místopředseda OS KOVO Tomáš Valášek, který je zároveň garantem práce s mladými členy.  Soutěže se zúčastnilo celkem 21 družstev (bohužel přihlášeno bylo 33, ale nedostavili se všichni) a vítězem se stalo – vystřílelo si první místo družstvo ze ZO OS KOVO Mitras Chodová Planá. Na druhém místě skončilo družstvo složené ze ZO OS KOVO Grammer Tachov a na třetím místě družstvo ze ZO OS KOVO Rotarex Tachov. Soutěže se zúčastnili také zástupci z ZO OS KOVO Evobus Holýšov a DIOSS Nýřany.

Nebylo důležité, kdo vyhrál, vítězem se stali všichni zúčastnění, všichni, kteří si i v dnešní době našli čas, chuť se potkat, zasoutěžit si a strávit společně nějakou dobu, která je i dnes složitá, ne zrovna jednoduchá, kdy například při prezentaci museli všichni předložit doklad o očkování nebo o prodělané nemoci Covid 19, popřípadě provést si antigenní test. Ale i přes tyto skutečnosti se celá akce vydařila a po skončení soutěže, jejím vyhodnocení pokračovala možnost volné střelby, kdy zájemci po zakoupení munice mohli vyzkoušet i jiné zbraně, než se kterými soutěžili. A celý den odpoledne bylo zakončeno akcí pro děti - rozloučením s prázdninami, které zabezpečily spolupořádající ZO OS KOVO Tachovska – Rotarex, Eissmann, Mitras, Panasonic Planá, Grammer. Zde bylo krásně vidět, jak se podařil vytvořit hezký den ve spojení s mladými OS KOVO a všemi členy, kteří mají chuť do práce pro jiné, chuť dát se dohromady. I to je část naší práce, práce člena OS KOVO ve volném čase pro druhé.