Image
English
Image
Image
Image

DKO připravilo Benefiční karneval pro válkou postiženou Ukrajinu

V odpoledních hodinách neděle 13. března v prostorách DKO Jihlava vystupovali a děti i dospělé bavili kouzelník, klauni, chůdaři, loutkové divadlo, tanečníci, akrobaté i aktéři světelných a laserových show. Všichni vystupující bez nároku na honorář chtěli podpořit finanční sbírku pro Ukrajinu, kterou zaštiťuje Charita ČR. Na stejné konto putoval i kompletní výtěžek ze vstupného.

Myšlenka na velkou akci pro děti s benefičním charakterem vznikla jen o týden dříve, kdy se zástupci DKO a spolupracující agentury Kašpaři potkali na podobně zaměřené akci na centrálním náměstí. Během sedmi dnů zajistili propagaci i program, jehož součástí byl i fotokoutek, tombola, kolo štěstí, malování na obličej a show s obřími bublinami.

„Maminky z Ukrajiny mohly využít služeb U Klubu otevřeného v prostorách DKO a doplnit si zásoby oblečení či hygienických potřeb. Této možnosti využily, ale daly velký prostor i svým dětem vyřádit se v rámci karnevalového dovádění. Písničky, balonky i kouzla často nepotřebují slova a krásně bouraly jazykové bariéry,“ komentuje dění jednatel DKO Petr Palovčík.

Na konto z akce putovalo 35.854 korun. Po touto akcí byli dále výrazně podepsáni agentura Kašpaři, poslankyně Parlamentu ČR Eva Decroix, Sokol Jihlava a Divadlo Tejp.