Image
English
Image
Image
Image

Sociální výpomoc po požáru v rodinném domě

Dne 8.listopadu 2019, v pátek předali vedoucí regionálního pracoviště OS KOVO Plzeň Ing. Ivo Kužel a předsedkyně ZO OS KOVO IAC Group Přeštice Iveta Štychová společně s místopředsedou VZO Milanem Švihlou sociální výpomoc člence základní organizace Tereze Masopustové, kterou společně s její rodinou postihl 16.října v ranních hodinách požár jejich rodinného domu, který jej částečně poškodil.

Sociální výpomoc pro členku ZO kol. Masopustovou byla složena ze dvou částí, kdy jedna byla z „Konta živelných pohrom OS KOVO“ ve výši 15.000 Kč a druhá část z rozhodnutí výboru ZO, který rozhodl o poskytnutí sociální výpomoci své člence ve výši 5.000 Kč.

Při předání výpomoci dolehly emoce na většinu přítomných, protože pro Terezu to je velká pomoc také proto, že v současné době je se svým devítiměsíčním synem na rodičovské dovolené a finančních prostředků společně s maminkou, se kterou domek obývají není v dnešní době nazbyt. „Děkuji všem, je to pro nás velká vzpruha, velká pomoc v nynější době, kdy každou korunu neotáčíme dvakrát, ale třikrát, čtyřikrát“ řekla Tereza se slzami v očích, ke kterým neměli daleko ani ostatní účastníci této chvíle.

V takových chvílích je vidět, proč jsme společně v organizaci, proč si musíme pomáhat i v tíživých situacích, řekli členové výboru ZO, proč se rozhodli také pomoci. To je také důvod, proč jako ZO přispíváme na Konto živelných pohrom pravidelně, proč jsme společně v OS KOVO, který konto prostřednictvím svých členů a ZO vytvořil a podporuje.