Image
English
Image
Image
Image

SOU Domažlice slavilo 25 let školy

Dne 15.11.2019 se ve Středním odborném učilišti v Domažlicích konal Den otevřených dveří spojený s oslavou 25 let od založení školy. Této akce za zúčastnil i zástupce Regionálního pracoviště OS KOVO JUDr. Vladimír Štich. V SOU Domažlice působí základní organizace OS KOVO a společně s RP OS KOVO v rámci velice dobré spolupráce s vedením školy, každoročně zabezpečuje besedy s budoucími absolventy školy.

Dne otevřených dveří se zúčastnili významní hosté z krajského úřadu i z Ministerstva průmyslu a obchodu. Delegaci Krajského úřadu vedla náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu paní Ivana Bartošová spolu s předsedou Výboru pro vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Plzeňského kraje panem Jaroslavem Šobrem. Při neformální besedě účastníků oslav paní ředitelka školy Mgr. Zdeňka Buršíková, mimo jiné, vyzdvihla spolupráci školy s OS KOVO a to zejména v oblasti přípravy budoucích absolventů na vstup do pracovního poměru. V oficiální části oslav byla předána ocenění studentům, kteří při reprezentaci školy na celostátní úrovni dosáhli významných výsledků. Jednatel společnosti Gerresheimer Medical Plastic Systems ocenil dlouholetou spolupráci firmy se školou. Vyzdvihl konkrétní úspěchy při vytváření konkrétních učebních oborů, kdy firma zabezpečuje praktickou část výuky a škola připravuje výukové plány pro žáky s ohledem na potřeby praxe.

Tato akce byla také zaměřena na oslovení budoucích studentů včetně jejich rodičů, o čemž svědčila i účast žáků 9 tříd základních škol z Domažlic a okolí.