Komise mladých podpořila demonstraci proti TTIP a CETA

Demonstrace proti TTIP - Berlín

V sobotu 10. Října 2015 se uskutečnila v Berlíně demonstrace STOP TTIP &CETA proti smlouvám EU s USA a Kanadou o volném obchodu a ochraně investic. Protestní pochod vedl od hlavního vlakového nádraží k Vítěznému sloupu v centru města. Největší demonstrace za posledních 10 let v Německu se zúčastnilo kolem cca čtvrt milionu lidí. Hlavním pořadatelem byla německá odborová centrála DGB, kteroou podpořilo dalších více než 170 organizací a občanských iniciativ. Mezi ně patřila i dvanácti člená delegace OS KOVO, ve které byli 2 zástupci z Komise mladých. Jmenovitě Jan Janeček ze ZO OS KOVO Brandýs ze Středočeského kraje a Michael Kloss ze ZO OS KOVO Andrew z Jihomoravského kraje.

"Jsme velice rádi, že jsme se mohli zúčastnit tak velké a významné akce. Získali jsme spoustu potřebných znalostí a zkušeností. Na demonstraci jsme mohli vidět hodně mladých lidí, kteří se rádi a vědomně zapojili se svými transparenty a pokřiky, čehož chceme docílit i u nás. Tímto bychom chtěli poděkovat za pozvání a těšíme se na další akce, kterých se rádi zúčastníme a podpoříme." (Michael Kloss)

Video z demonstrace www.youtube.com/watch?v=CMue1XjVrUc">https://www.youtube.com/watch?v=CMue1XjVrUc" target="_blank">zde

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem