Mladí kováci z Jižních Čech o víkendu v ATC Štilec

Mladí kováci z Jižních Čech se již podruhé v roce 2014 sešli ve dnech 27. – 29. června v ATC Štilec, který je zároveň proslulý tím, že jej v roce 2012 navštívil „inspektor TV NOVA“ a udělil mu stříbrnou hvězdu.

Páteční večer byl zároveň seznamovacím večerem. Mladí měli možnost prezentovat sebe, svoji ZO OS KOVO a říci také několik slov o svojí firmě, kde jsou zaměstnáni. Mladí kováci měli zastoupení ze ZO OS KOVO: ČZ, a.s. Strakonice; Dura Automotive s.r.o. Blatná; Groz-Beckert Czech s.r.o. ČB; Knürr s.r.o. Nišovice; při a.s. Jihostroj, Velešín; Tesla Blatná, a.s.; ZO zaměstnanců OS KOVO a také jeden člen evidovaný při RP OS KOVO ČB.

Vzhledem k nečekaným vysokým teplotám, se pro nás pro všechny stala sobota poměrně náročným dnem. V dopoledních hodinách byli mladí kováci informováni o dění v Krajském sdružení OS KOVO Jihočeského kraje, o dění v OS KOVO a následně i v ČMKOS. O tomto informovala Veronika Pilečková, BBS. V zápětí bylo předáno slovo předsedovi ZO OS KOVO Robert Bosch s.r.o. ČB, p. Stanislavu Jindrovi, který mladé informoval o workshopu na téma "Praktické zkušenosti se získáváním nových členů a jejich efektivní zapojení do struktur". Na toto téma se rozpoutala diskuze a mladí měli možnost se k této problematice vyjádřit. Říci svoje návrhy či postřehy. Do této debaty se také zapojil i Bc. Jiří Řihout - předseda ZO OS KOVO při a.s. Jihostroj, Velešín, který nás poctil krátkou návštěvou. Odpoledne bylo relaxačně - oddechové, a tak měli mladí možnost využít příjemného tamního prostředí. Někteří si zahráli minigolf, jiní se koupali ve Štilci, kluci si zahráli fotbal a došlo i na procházku do nedalekého Kamenného Újezdu. Procházka byla završena návštěvou tamní cukrárny. V pokročilejších odpoledních hodinách mladí kováci společnými silami připravili ohniště a posléze, co si opekli "buřty", následovalo školení/debata na téma Mobbing - psychický teror na pracovišti. Tímto tématem mladé kováky provedla Ing. Jana Prenerová - specialistka RP OS KOVO na KV, mzdy a ekonomiku. Dále byli mladí kováci informováni Veronikou Pilečkovou, BBS., o internetových možnostech OS KOVO (např. facebook, webové stránky, atd.). Tento den mladí zakončili návrhy na školení a zároveň i na místa setkání nejen v příštím roce.

Setkání mladých kováků z Jižních Čech bylo zakončeno v dopoledních nedělních hodinách, kdy se všichni rozjeli do svých domovů. Celkem se setkání zúčastnilo 27osob (z toho 2 neodboráři) a tři odborářští pejsci. 

Velkým pozitivem této akce bylo, že si mladí kováci měli možnost vyměnit své názory, dozvědět se nové informace a také určitě přínosným se stal fakt, že Odborový svaz KOVO získal dvě nové členky.

za RP OS KOVO České Budějovice - Veronika Pilečková, BBS.

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem