Setkání mladých kováků na Jižní Moravě Moravec

Na Jižní Moravě se uskutečnil ve dnech 8. - 9.9 2017 už 9. ročník Setkání mladých z Jižní Moravy. Setkání se konalo v Rekreačním a školicím středisku České Pošty Moravan. Letos se tato akce konala na jiném místě, než to bylo v minulosti. Akce mladých kováků se účastnilo kolem 40 lidí a to přesto, že se setkání konalo po letních prázdninách, kdy je spousta lidí ještě na dovolených atd. Počasí jsme si objednali, takže bylo parádní. Akci uspořádala ZO OS KOVO Andrew v čele s Michaelem Klossem a Valerem Mikolajem s podporou Regionálního pracoviště Brno. Účastníci byli z těchto ZO: SEM Drásov, Andrew Modřice, Minerva Boskovice, Hodonín, ZKL Brno, ABB, Adast Adamov. Účastníci soutěžili o putovní pohár bývalého místopředsedy OS KOVO Jaromíra Endlichera. Výsledky se sčítaly z různých vědomostních znalostí na záludná témata: ZP, Občanský zákoník, BOZP či ze života ZO OS KOVO. Otázky si pro mladé připravili vedoucí RP OS KOVO Brno Mgr. Jiří Grim, specialista BOZP Ing. Karel Kaláb.  

Setkání mladých nebylo samozřejmě jen o práci, ale bylo i o probuzení sportovního ducha ve sportovním klání družstev. Soutěžilo se v několika zajímavých disciplínách po oba dva dny a vítěz nebyl jasný do poslední chvíle. Bojovalo se v soutěžích jako je nohejbal, plážový volejbal, hod na basketbalový koš, „orienťák“ a staronová disciplína hod gumákem, jelikož jsme neměli tradičně oblíbenou holínku, nahradili jsme ji polenem. Bylo vidět, že to byla hodně těžká soutěž.

Putovní pohár, který minulý ročník převzal tým ze ZO OS KOVO Andrew, získal opravdu pro všechny nečekaně ale po právu zaslouženě svými výkony především ve vědomostních soutěžích, tým z Hodonína. Oslava vítězství byla znát ještě dlouho po skončení setkání. Tímto bychom chtěli poděkovat všem mladým kovákům za účast. Také velká gratulace vítěznému týmu a doufejme, že po oslavách Putovní pohár dorazí opět v pořádku na další ročník Setkání mladých kováků, na který zveme už teď.

Velké díky organizátorům a RP Brno, bez kterých by se naše tradiční Setkání mladých kováků z Jižní Moravy nemohlo uskutečnit.

 

Michael Kloss, člen komise mladých OS KOVO

Fotogalerie: 

Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem