Předseda ČMKOS Josef Středula na jednání krajských tripartit, hostem studia Ekonomika ČT24 a v rozhovoru na Aktuálně TV

Předseda ČMKOS Josef Středula na jednání krajských tripartit:

Zástupci vlády, podnikatelů a odborů jednali o dopravní infrastruktuře s představiteli krajských tripartit. "Kraje velmi uvítaly letošní krok vlády, která poskytla více než čtyři miliardy korun na podporu rekonstrukcí silnic druhé a třetí třídy. Objevily se požadavky, aby to nebyla jednorázová akce, ale aby s tím vláda počítala také v roce 2016," prozradil Sobotka. "Budeme velmi seriózně hledat finanční prostředky, abychom krajům pomohli i v příštím roce," slíbil s tím, že konkrétní částka bude záviset na výsledné podobě státního rozpočtu.

<reportáž na ČT24>

Předseda ČMKOS Josef Středula hostem studia Ekonomika ČT24:

Ekonomice se daří a odbory proto chtějí od příštího roku pěti procentní nárůst platů ve veřejném sektoru. Vládní koalice navrhuje jen tři procenta. O kolik se nakonec zvednou výdělky státním zaměstnancům? A co na návrh odborů říkají zaměstnavatelé?

<rozhovor na ČT24>

Předseda ČMKOS Josef Středula v rozhovoru na Aktuálně TV:

Šéf odborů: Člověk, který pracuje, má méně, než je hranice chudoby, dneska už je na to pojem "pracující chudoba", to je enormně špatně, říká šéf ČMKOS Středula. Zářijovou akci odborů označuje za demonstraci síly.
 
24.06.2015
Print Friendly and PDFTisk, PDF, odeslat e-mailem